Forum Linux Mint Polska
[SOLVED] Czy Radeon mógłby rozwiązać problem nagrywania ekranu? - Wersja do druku

+- Forum Linux Mint Polska (https://forum.linuxmint.pl)
+-- Dział: Wsparcie (https://forum.linuxmint.pl/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Dział: Sprzęt i sterowniki (https://forum.linuxmint.pl/forumdisplay.php?fid=118)
+--- Wątek: [SOLVED] Czy Radeon mógłby rozwiązać problem nagrywania ekranu? (/showthread.php?tid=1366)Czy Radeon mógłby rozwiązać problem nagrywania ekranu? - rivulek - 10-12-2020

Dzień dobry
Na jednym z komputerów intensywnie używam simplescreenrecorder do nagrywania ekranu. Niestaty na innym komputerze, który ma GeForce 1050 wraz z zainstalowanymi własnościowymi sterownikami występuje poważny problem z nagrywaniem. Program przy uruchamianiu chce wyłączyć pewne elementy sterowników, na co niekonieczne chcę sie zgadzać (nigdy nie wiadomo jak to będzie wyglądać z ponownym włączaniem). Kiedy w aktywnym trybie sterowników własnościowych dochodzi do nagrywania, rejestrowany obraz jest czarny.
Moje pytanie nie dotyczy tego jak rozwiązać ten problem, ale czy w przypadku karty Radeon jest możliwość że ten problem zniknie? Oczywiście przy założeniu instalacji sterowników obsługujących biblioteki Vulcana.


RE: Czy Radeon mógłby rozwiązać problem nagrywania ekranu? - Cichy - 23-12-2020

Spróbował bym tam gdzie masz Geforca użyć innego oprogramowania do nagrywania np OBS Studio.


RE: Czy Radeon mógłby rozwiązać problem nagrywania ekranu? - linuxiarz - 24-12-2020

Ja polecam program Kazam (link do pliku instalacyjnego - http://ftp.br.debian.org/debian/pool/main/k/kazam/kazam_1.4.5-4_all.deb). Można robić zrzuty ekranu, nagrywać wybrany obszar z dźwiękiem lub bez.


RE: Czy Radeon mógłby rozwiązać problem nagrywania ekranu? - rivulek - 07-03-2021

Simplescreenrecorder przy pierszym uruchomieniu (w przypadku sterownikóœ Nvidii) sugeruje, by wyłączać jedną z opcji. W przypadku wyboru "Yes, always", zawsze wyłączy on elementy sprawiające problemy z nagrywaniem.
Testuję od kilku tyogni. Działa bez zastrzeżeń.
Dziękuję za odpowiedźi.
Problem można uznać za rozwiązany.