Forum Linux Mint Polska
[SOLVED] Drukarka Canon serii MG3600 nie drukuje dokumentów. - Wersja do druku

+- Forum Linux Mint Polska (https://forum.linuxmint.pl)
+-- Dział: Linux Mint Debian Edition (https://forum.linuxmint.pl/forumdisplay.php?fid=204)
+--- Dział: Sprzęt i sterowniki (https://forum.linuxmint.pl/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: [SOLVED] Drukarka Canon serii MG3600 nie drukuje dokumentów. (/showthread.php?tid=2091)Drukarka Canon serii MG3600 nie drukuje dokumentów. - akaiyuki - 18-06-2022

Witam,
mam kolejną dziwną sytuację. Zainstalowałem niedawno LMDE5 i mam problem z drukowaniem. Mam drukarkę Canon serii MG3600. Przy wszystkich poprzednich wersjach Minta dodawałem tę drukarkę z listy dostępnych w systemie i od razu działało poprawnie. Teraz nawet nie muszę szukać tej drukarki, system sam ją wyszukuje (jest zalogowana w sieci wifi). Puszczam dokument do drukowania i nic, żadnej reakcji, Okno kolejki wydruku jest puste. W sumie już drugi raz walczę z tą drukarką. Poprzednio (kilka lub kilkanaście tygodni temu) też sama się wyszukała, ale przy próbach druku pojawiały się jakieś komunikaty. Korzystając z plików pomocy merdałem w różnych ustawieniach, ale bez efektu.
Nie rozumiem tego, dlaczego dzisiaj w oknie "ustawienia drukowania" drukarki początkowo nie było - przecież po poprzednim razie powinna być zainstalowana.


RE: Nie drukuje dokumentów - omkar - 19-06-2022

Instalowałeś sterowniki: https://canon-print.com/canon-pixma-mg3600-series-drivers-windows-mac-linux/

https://www.canon.pl/support/consumer_products/products/fax__multifunctionals/inkjet/pixma_mg_series/pixma_mg3640.html?type=drivers&language=pl&os=linux%20(64-bit)


RE: Nie drukuje dokumentów - akaiyuki - 19-06-2022

Ale mi głupio... Dwa lata temu, po zakupie drukarki, sam rozwiązałem ten problem. Nawet znalazłem te sterowniki na dysku. A teraz ubzdurało mi się, że wtedy szukałem ich na stronie Canona i nie znalazłem, ale Mint miał je zaimplementowane i dzięki temu drukarka działała. Wstyd, ale co zrobić, muszę to jakoś przełknąć Smile Omkar, dziękuję za pomoc i zamykamy wątek.