Forum Linux Mint Polska
Licencja na Linux Mint - Wersja do druku

+- Forum Linux Mint Polska (https://forum.linuxmint.pl)
+-- Dział: Wsparcie (https://forum.linuxmint.pl/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Dział: Inne (https://forum.linuxmint.pl/forumdisplay.php?fid=122)
+--- Wątek: Licencja na Linux Mint (/showthread.php?tid=711)Licencja na Linux Mint - ialath - 13-01-2020

Szukam informacji na temat wykorzystania dystrybucji Linux Mint w instytucjach publicznych. Czy licencja pozwala na instalacje i korzystanie z tej dystrybucji w instytucjach takich jak policja, wojsko?
Z tego co doczytałem to firmy i osoby fizyczne mogą korzystać ale nie wiem czy instytucje należy traktować tak samo jak firmy?


RE: Licencja na Linux Mint - dedito - 13-01-2020

To jest darmowy system i można z niego korzystać gdziekolwiek chcesz.
https://www.linuxmint.com/about.php


RE: Licencja na Linux Mint - Ulvhedin - 13-01-2020

W przypadku Minta, czesc oprogramowania jest własnosciowa. I tu trzeba by zweryfikować.
Do duzej instytucji - raczej bym szedl w kierunku bardziej dedykowanych dystrybucji do pracy w korpo (suse, redhat,fedora czy nasz rodzimy eurolinux)


RE: Licencja na Linux Mint - rrico - 15-01-2020

W mojej poprzedniej publicznej przetwórni ludzi używaliśmy kilka stanowisk ubunciaka, tam jest nawet więcej chyba własnościowych niż w mincie. Nie było żadnych problemów, prawdopodobnie śmigają do tej pory. Przyczyna była prosta, pewnie w tym przypadku jest taka sama, koszty. Kwestia do czego i na jakich paczkach ludzie mają pracować. U nas to był goły system z darmowymi dodatkami typu przeglądarka, a soft do pracy był kupowany oddzielnie na sztuki.
IMO mint to dobry wybór, bo umożliwia ludziom w miarę bezkolizyjną przesiadkę z windowsa, na którym wcześniej pracowali.


RE: Licencja na Linux Mint - Ulvhedin - 15-01-2020

Zasadniczo kazda dystrybucja sie nada. Bardziej patrze na kwestie integracji z formowa infrastruktura. Kazdego Linuxa da sie spiac z windowsowa domena i drukarkami. Kwestia ile czasu ma to zająć. Uzywam Minta w firmie i spialem go z domena i wszystkimi potrzebnymi urzadzeniami bez wiekszych problemow. Jesli w firmie wystepuja jakies aplikacje do centralnego zarzadzania updejtami do systemow operacyjnych to np moga nizbyt dobrze pracowac z debiano-pochodnymi tylko np z rpm-owymi (RH, fedora, itp). Kwestia potrzeb.