Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux jako przedmiot w technikum programistycznym
#11
0
Może wystarczy pokazać dzieciakom, że na Linuksie też można robić różne rzeczy. Jeśli złapią "przynętę", sami będą chcieli poznać system. Na siłę niczego nie zwojujesz. Smile
Odpowiedz
#12
0
(02-06-2020, 07:58)dedito napisał(a): Witaj
Co się kryje pod stwierdzeniem edukacja linuksowa na poziomie szkoły średniej?

W tym konkretnym przypadku (technikum programistyczne):
- używanie Linuxa jako podstawowego systemu operacyjnego,
- pokazywanie uczniom narzędzi graficznych/audio/tekstowych/etc których mogą używać
- angażowanie uczniów w wydarzenia online/offline związane z Linuxem
- wszystkie inne pomysły które przyczynią się do tego że uczniowie chętniej będą Linuxa używać

Moi uczniowie (110) mają na swoich laptopach Mint'a u większość z nich używa systemu na co dzień (do edukacji programistycznej).

To czego szukam na dziś to środowisko osób które chciałyby promować używanie Linuxa w szkole i mogły inspirować innych do tego.
Znacie takie środowisko?

Dodano po pewnym czasie:
(02-06-2020, 08:35)morfik napisał(a): Zainstaluj sobie linux'a jako główny system i go zacznij używać -- po paru latach się naumiesz jego obsługi automatycznie. Big Grin
Ja już mam i używam na co dzień Smile Promowanie używania Linuxa w świecie opanowanym przez MS nie jest jednak proste. Dlatego szukam wsparcia.

Dodano po pewnym czasie:
(02-06-2020, 20:37)yahoob3 napisał(a): Może wystarczy pokazać dzieciakom, że na Linuksie też można robić różne rzeczy. Jeśli złapią "przynętę", sami będą chcieli poznać system. Na siłę niczego nie zwojujesz. Smile
Część rzeczywiście łapie i używają na co dzień. Masz rację - nic na siłę, dlatego szukam pomocy w środowisku linuxowym żeby inspirować i pokazywać korzyści. Daj znać jeśli słyszałeś o podobnej inicjatywie.
Odpowiedz
#13
0
Jeśli chodzi o środowisko Polaków używających Minta, to poza tym forum i kanałem IRC, Facebook, Telegram nie znam innych.
Można pomyśleć nad założeniem jakiejś grupy specjalnie do tego celu i werbować ludzi z wymienionych wyżej kanałów.
Ja, w razie czego, mogę promować, wspierać i inspirować Smile
Odpowiedz
#14
0
Jako, że to kontynuacja starego wątku: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=540, połączyłem te wątki. Smile
Odpowiedz
#15
0
(03-06-2020, 08:41)dedito napisał(a): Jeśli chodzi o środowisko Polaków używających Minta, to poza tym forum i kanałem IRC, Facebook, Telegram nie znam innych.
Można pomyśleć nad założeniem jakiejś grupy specjalnie do tego celu i werbować ludzi z wymienionych wyżej kanałów.
Ja, w razie czego, mogę promować, wspierać i inspirować Smile

Fajnie znaleźć choć jedną osobę która podejmuje wyzwanie Smile Dzięki za propozycję zaangażowania, mam nadzieję że uda się wspólnie zrobić coś fajnego. Byłoby świetnie żebyś taką grupę założył. Od czegoś trzeba zacząć!
Odpowiedz
#16
0
Założenie grupy zostawiam inicjatorowi akcji Smile.
Odpowiedz
#17
0
"Fajnie znaleźć choć jedną osobę która podejmuje wyzwanie Smile Dzięki za propozycję zaangażowania, mam nadzieję że uda się wspólnie zrobić coś fajnego. Byłoby świetnie żebyś taką grupę założył. Od czegoś trzeba zacząć!"
Od złożenia grupy jesteś Ty, @dedito zasugerował swoje członkostwo, jak by co to do grupy mogę również dołączyć,jeżeli nie masz nic przeciwko Smile
Odpowiedz
#18
0
(04-06-2020, 09:26)D35CART35 napisał(a): "Fajnie znaleźć choć jedną osobę która podejmuje wyzwanie Smile Dzięki za propozycję zaangażowania, mam nadzieję że uda się wspólnie zrobić coś fajnego. Byłoby świetnie żebyś taką grupę założył. Od czegoś trzeba zacząć!"
Od złożenia grupy jesteś Ty, @dedito zasugerował swoje członkostwo, jak by co to do grupy mogę również dołączyć,jeżeli nie masz nic przeciwko Smile

Oczywiście ze nie mam ni przeciwko Smile W jakim dziale / sekcji taką grupę założyć?
Odpowiedz
#19
0
Musisz sobie wybrać jeden lub kilka, wymienionych wcześniej, kanałów jakich będziesz używał.
Jaki masz plan?
Odpowiedz
#20
0
Grupa na FB chyba byłaby na czasie... lub na Telegramie.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości