Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neverwinter Nights 2 Complete (GOG)
#1
0
Próba instalacji pobranej z GOG Neverwinter Nights 2 przy pomocy gotowego skryptu PlayOnLinux (skrypt oznaczony jest jako testowy) daje następujący błąd:

[Obrazek: 3GJnkwX.png]

Gdy próbuję zainstalować grę przez PlayOnLinux bez pomocy gotowego skryptu (jako program którego nie ma na liście), instalacja przebiega z pozoru normalnie, Pod koniec instalator wyrzuca następujący błąd:

[Obrazek: nr1LCc0.png]

Mimo błędu gra się instaluje, jednak po uruchomieniu, wyświetla mi jedynie lewą górną ćwiartkę ekranu rozciągniętą na cały ekran. Nie mogę wtedy nic z tym zrobić, przesunąć, zamknąć, kliknąć w cokolwiek w menu gry itp.
Co mogę zrobić żeby się z tym uporać?

Konfiguracja sprzętowa mojego kompa:

Kod:
inxi -Fxz
System:
  Kernel: 5.4.0-42-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 9.3.0
  Desktop: Xfce 4.14.2 Distro: Linux Mint 20 Ulyana base: Ubuntu 20.04 focal
Machine:
  Type: Desktop Mobo: MSI model: B75MA-E33 (MS-7808) v: 1.0 serial: <filter>
  BIOS: American Megatrends v: 1.0 date: 06/12/2012
CPU:
  Topology: Quad Core model: Intel Core i5-3470 bits: 64 type: MCP
  arch: Ivy Bridge rev: 9 L2 cache: 6144 KiB
  flags: avx lm nx pae sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx bogomips: 25542
  Speed: 1597 MHz min/max: 1600/3200 MHz Core speeds (MHz): 1: 1596 2: 1596
  3: 1596 4: 1597
Graphics:
  Device-1: NVIDIA GK107 [GeForce GT 740] vendor: Micro-Star MSI
  driver: nvidia v: 390.138 bus ID: 01:00.0
  Display: x11 server: X.Org 1.20.8 driver: nvidia
  unloaded: fbdev,modesetting,nouveau,vesa resolution: 1920x1080~60Hz
  OpenGL: renderer: GeForce GT 740/PCIe/SSE2 v: 4.6.0 NVIDIA 390.138
  direct render: Yes
Audio:
  Device-1: Intel 7 Series/C216 Family High Definition Audio
  vendor: Micro-Star MSI driver: snd_hda_intel v: kernel bus ID: 00:1b.0
  Device-2: NVIDIA GK107 HDMI Audio vendor: Micro-Star MSI
  driver: snd_hda_intel v: kernel bus ID: 01:00.1
  Sound Server: ALSA v: k5.4.0-42-generic
Network:
  Device-1: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet
  vendor: Micro-Star MSI driver: r8169 v: kernel port: d000 bus ID: 03:00.0
  IF: enp3s0 state: up speed: 1000 Mbps duplex: full mac: <filter>
Drives:
  Local Storage: total: 2.49 TiB used: 147.79 GiB (5.8%)
  ID-1: /dev/sda vendor: A-Data model: SU650 size: 223.57 GiB
  ID-2: /dev/sdb vendor: Seagate model: ST500DM002-1BD142 size: 465.76 GiB
  ID-3: /dev/sdc type: USB vendor: Western Digital
  model: WD My Passport 0820 size: 1.82 TiB
Partition:
  ID-1: / size: 219.06 GiB used: 147.79 GiB (67.5%) fs: ext4 dev: /dev/sda1
Sensors:
  System Temperatures: cpu: 38.0 C mobo: N/A gpu: nvidia temp: 37 C
  Fan Speeds (RPM): N/A gpu: nvidia fan: 30%
Info:
  Processes: 212 Uptime: 24m Memory: 7.71 GiB used: 1.77 GiB (23.0%)
  Init: systemd runlevel: 5 Compilers: gcc: 9.3.0 Shell: bash v: 5.0.17
  inxi: 3.0.38
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
Poczytałem podany przez Ciebie wątek. Zacząłem od instalacji bibliotek dll wymienionych w tym wątku.

Efekt:

[Obrazek: htLbK9D.png]

Jeżeli chodzi o zmiany w rejestrze, wymienione w wątku, mam na myśli [HKEY_CURRENT_USER\Software\Wine\Direct3D] to w rejestrze, w katalogu Wine, nie istnieje katalog ani plik Direct3D.

Emulacja wirtualnego pulpitu, nie pomogła na kłopot z wyświetlaniem.
Odpowiedz
#4
0
Zapewne przez to:
Cytat:Requires using winetricks to install directx9 and vcrun2005
Odpowiedz
#5
0
Spójrz na tytuł okna, którego screenshot wstawiłem w moim poprzednim poście. Instalowałem to właśnie przez winetricks.
Odpowiedz
#6
1
Better response on post RE: Neverwinter Nights 2 Complete (GOG)Próbowałeś instalować przez lutrisa? Ten menadżer gier ma "DLL override" i bardzo wiele kłopotów z grami można w ten sposób uniknąć
Te skrypty PlayOnLinux są naprawdę stare - mi żadnej gry nie udało się w taki sposób zainstalować.
Odpowiedz
#7
0
Importowałem grę z gog, zainstalowała się i działała poprawnie. Niestety z maniackim uporem, Lutris pobiera grę w wersji angielskojęzycznej. W okienku importu, nie widzę żadnej opcji wyboru języka. Można więc powiedzieć, że sukces jest połowiczny. Wink
Wysłałem ticket do supportu gog, zobaczymy czy coś na to poradzą (nie liczę na nich za bardzo, ale może się uda).

Po instalacji z polskiej instalki, którą mam pobraną na dysk, gra nie chce działać. Ponieważ wersja angielska importowana z gog, działa, zakładam że to ja robię coś źle. Zakładam że w polu "Runner" wybieram "Wine (Runs Windows Games)"
W zakładce "Game Options" w polu "Executable" podaję ścieżkę do pliku *exe? (instalka składa się z jednego małego pliku *exe i dwóch dużych plików *bin).
Co wpisać w pozostałych polach? Czy w zakładkach "Runner options" i "System options" pozostawić wszystko domyślnie, tak jak jest?
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#8
1
Better response on post RE: Neverwinter Nights 2 Complete (GOG)W dwóch pozostałych zakładkach można zmienić naprawdę sporo i warto to zrobić. Przede wszystkim w Runner options masz wersję wine - warto spróbować z różnymi wersjami, bo często gra działa na jednym - ale na drugim już nie. Opcja DXVK również często pomaga (weymaga karty obsługującej vulkana) w przypadku nowszych gier. W zakłądce "SYstem options" możesz spróbować przełączać pierwszymi dwoma suwakami w różne konfiguracje. Na samym dole jest też opcja Xephyr fullscreen - czasami tak się zdarza że po wyłączeniu tej opcji gra się włącza bez problemu.
Odpowiedz
#9
0
Ok. A czy możesz (jeśli mogę Cię prosić) krok po kroku opisać mi proces instalacji w Lutris gry z pliku *exe, który posiadam na dysku? Bo najwyraźniej coś robię źle, w przypadku importu z gog, instaluje się bez problemu, ale pobiera i instaluje wersję angielską... Dlatego jestem skazany na instalację z ręcznie pobranego pliku.
Próbowałem użyć jeszcze programu GameHub. On bez problemu importuje z gog polską wersję, ale nie potrafi tej gry zainstalować, tzn instaluje j, ale po tej "instalacji" gra nie działa. Pozostaje więc Lutris.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#10
0
Jeśli masz plik .exe to można to zrobić tak:
1a. wybierając zupełnie dowolną aplikację (zaznaczają ją) z prawej strony wybierz RUN exe insisde wine prefix
LUB
1b. wybierz z lewej strony na górze "+" i ADD GAME - runnerem będzie wine, a jako executable wybierasz wspomnianą grę.
2. Przeprowadzasz instalację.
Jeśli wybrałeś 1a - gra zainstalowała się w domyślnym katalogu wine w /home/wine, więc żeby dodać grę musisz skorzystać z opcji ADD GAME i jako executable wybrać plik uruchamiający grę (będzie się znajdował w /home/wine/drive_c --> dalsza część ścieżki zależna jest od gry)

Jeśli wybrałeś 1b to po instalacji musisz zmienić ścieżkę pliku exectuable - z instalatora na grę. W tym celu należy wybrać plik uruchamiający grę (będzie się znajdował w /home/wine/drive_c --> dalsza część ścieżki zależna jest od gry).

Po takiej operacji możesz zmieniać opcję runnera/systemowa dla jednej konkretnej gry. Zmianie wprowadzone dla jednego tytułu nie są "globalne" dla wszystkich gier w lutrisie. Dlatego kiedy namieszasz coś w ustawieniach możesz dodać grę na nowo bez konieczności ponownej instalacji.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości