Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonem
#1
0
Witajcie! W KDE jest kde connect, a co można by używać w cinnamon, aby udało się odczytywać powiadomienia oraz sms na komputerze, z możliwością wysyłania? Często córa podbiera mi tel i nie chce mi się jej co rusz wołać i odrywać od zabawy, gdy coś do mnie przyjdzie. Taki program bardzo ułatwił by mi  wieczorne życie Big Grin Jak Wy sobie radzicie? Wiadomości google, odpadają. Decyduję się z wolna na porzucenie tych usług. Z góry dzięki za wszelkie porady.

Dodano po pewnym czasie:
Niestety GSconnect w ogóle nie jest dostępny dla Mint, pewno dlatego, że przystosowany dla Gnome. Więc wciąż szukam, ale z marnym skutkiem.
#2
1
Better response on post RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonemKDE Connect w smartfonie, plus KDE Connect  i KDE Connect Indicator w Linuksie. U mnie w Mincie działa bez zarzutu.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
#3
0
omkar nie uzupełniłem w pełni inf o systemie, a ten to Mint 18.3 i niestety te moduły KDE nie działają. Na 20stce nie działał moduł SMS, nie łączył wcale, choć zainstalowałem pełne środowisko. W aktualnym używam tylko cinnamon'a.
#4
1
Better response on post RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonemJa podłączam telefon kabelkiem, tylko w celu kopiowania plików. W Mincie Xfce 19.3 oraz 20 działa prawidłowo. SMS nie testowałem. Instalowałeś też Indicatora?
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
#5
0
omkar faktycznie indicator konieczny, jednak w 18.3 nie działał. W 20tce do której powróciłem - mój Panie ileż tych przeskoków Big Grin - wszystko wydaje się być ok.
Edit: by był dostęp do kontaktów, KDE potrzebuje synchronizować je, przekierowując jednocześnie do google, jednak "gigagnt" nie akceptuje logowania do KDE

Dodano po pewnym czasie:
Tak więc dalej jestem w punkcie wyjścia: mimo nadania wszelkich uprawnień, aplikacja nie ma dostępu do kontaktów, przez co nie ma opcji napisania sms. Odpisać można, ale stworzyć nowy i wysłać, już nie.
#6
0
SMS'a z komputera, to wysyłałem lata temu przez bramkę, bo z telefonu było drogo Smile
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
#7
0
Hehe. Pamiętam te czasy, jednak w aktualnej sytuacji kuleje ten dodatek KDE. Później może sprawdzę czy air droid da się zainstalować.
#8
1
Better response on post RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonemDa się i działa. Kiedyś miałem.
#9
0
yahoob3 ale piszesz o wersji web'owej, czy lokalnej? Bo tej drugiej zdaje się jednak nie ma. Tak czy inaczej, wersja przeglądarkowa, już w zupełności wystarczy.
#10
1
Better response on post RE: Jaki program polecacie/używacie do łączenia pc z telefonemŁba se nie dam ukręcić, ale kiedyś chyba była wersja "lokalna". Z tego, co widzę, teraz działać powinna wersja webowa. W sumie to aktualnie powinien działać "fullwypas" anydesk. Try Wink


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości