Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana systemd na wersję starszą
#1
0
To będzie mój pierwszy na forum i sam nie jestem pewien gdzie powinienem go wstawić. Dział gry też po części by się nadawał.

Zainstalowałem przez oprogramowanie Lutris grę Battlefield 4 z którą mam problem. W grze nie pokazuje się mój ping przez co jestem za każdym razem wyrzucany z serwera. Wina podobno leży w systemd który ma blokować możliwość pingowania tej grze.

Rozwiązaniem miało być użycie poniższych komend na wine

Kod:
setcap capnetraw=epi /bin/wine-preloader

Kod:
setcap cap_net_raw=epi /bin/wine64-preloader

Kod:
setcap cap_net_raw=epi /bin/wineserver_

Polecenia na wine-staging pozwalają uruchomić origin i wysypują wine dopiero przy próbie uruchomienia gry. Wine-stable z nimi nie uruchamia nawet origina. Próbowałem zaaplikować je na runnerze lutrisa i nie widzę efektu. Wszystko się uruchamia ale pingu wciąż brak więc to musi być przeprowadzone na systemowym wine co mnie boli bo z tego co wyczytałem to one go psują i będą problemy z innymi windowsowymi programami.

Teraz pozostają mi dwie możliwości:

1. instalować coraz starsze wersje wine z nadzieją że któraś się nie wysypie.
2. przeprowadzić tytułowy downgrade systemd. Na wersji 242.84 pingowanie ma podobno działać.

Czy jest możliwe przeprowadzenie takiej operacji tak aby nie uwalić systemu? Jeśli tak to czy ktoś mógłby mi z tym trochę pomóc? Dopiero od roku siedzę na linuksie i wciąż jestem laikiem. Nie wiem jak się za to zabrać, a zależy mi na tym aby zagrać w przyszły weekend z nowymi znajomymi.

Przepraszam też za chaotyczność postu. Jestem na lekach psychotropowych i moja sprawność jest ograniczona.
Odpowiedz
#2
0
Downgrade programu systemd nie jest możliwy. Najprostszym rozwiązaniem będzie instalacja Linux Mint 19.3 (systemd 237) jako drugi system. Wersji systemd 242 używa Ubuntu 19.10
Odpowiedz
#3
0
Dzięki za odpowiedź. Tak zrobię.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości