Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środowisko MATE: 2 monitory, po odłączeniu monitora mam 2 panele na ekranie laptopa
#1
0
Cześć,
mam problem z wyświetleniem 2 paneli na ekranie laptopa kiedy odłączę monitor zewnętrzny.

Na monitorze zewnętrzym dodałem drugi panel dla wygody, niestety kiedy odłączam monitor, to panel, który wyświetlany jest na drugim monitorze zostaje przeniesiony na ekran laptopa, co powoduje wyświeltanie 2 paneli równocześnie. Na środowisku Cinnamon tak nie miałem, tzn. po odłączeniu monitora na laptopie widziałem tylko panel zdefiniowany na ekranie laptopa.

Jest jakiś sposób aby panele nie dublowały się na ekranie laptopa?
Odpowiedz
#2
0
Chodzi o te panele, które są zazwyczaj na dole i zawierają menu, zegarek itd. ?
Odpowiedz
#3
0
Jeśli dodałeś przez "nowy panel", to nic z tym nie zrobisz. Po prostu masz po odłączeniu wszystkie panele na jednym aktywnym monitorze.
Zastanawia mnie, jak przeniosłeś dodany panel na drugi monitor?
Odpowiedz
#4
0
(11-11-2020, 16:07)yahoob3 napisał(a): Jeśli dodałeś przez "nowy panel", to nic z tym nie zrobisz. Po prostu masz po odłączeniu wszystkie panele na jednym aktywnym monitorze.
Zastanawia mnie, jak przeniosłeś dodany panel na drugi monitor?

(11-11-2020, 14:37)dedito napisał(a): Chodzi o te panele, które są zazwyczaj na dole i zawierają menu, zegarek itd. ?

Tak, ten "pasek systemowy" Smile

W Cinnamonie jak dodawałem drugi panel to był przypisany jakby do "ekranu" i po odłączeniu tego ekranu nie miałem wyświetlonego tego drugiego panelu na ekranie laptopa. Po podłączeniu laptopa do stacji dokującej obraz wyświerlał się na drugim monitorze z panelem który dodałem.

Natomiast jeśli chodzi o przeniesienie panelu w MATE to sprawa wygląda tak:
  1. Klikam Prawym Przyciskiem Myszy na istniejącym panelu
  2. Wybieram opcję "Nowy panel"
  3. Nowy panel pojawia się u góry ekranu
  4. Klikam PPM na panelu i wybieram "Właściwości"
  5. Odznaczam checkboxa "Rozszerzenie"
  6. Zamykam okno "Właściwości"
  7. Wciskam przycisk "lewy ALT", następnie klikam i przytrzymuję LPM
  8. Przeciągam panel na drugi monitor i ustawiam go w odpowiednim miejscu
  9. Następnie otwieram ponoenie okno "Właściwości" dla tego nowego panelu i zaznaczam opcję "Rozszerz"
  10. Konfiguruje nowy panel dodając applety
* Kombinacja z oznaczeniem rozszerzenia odpada jak już pierwszy raz przeniesie się panel na inny monitor

Teraz robię takie obejście, że zaznaczam autoukrywanie panelu i jak odłączę laptopa to muszę go przenieść na górę ekranu, wtedy się ukrywa i go nie widać, ale i tak przeszkadza jak macham kursorem u góry (gdybym go zostawił na dole, to by mi się panele wyświetlały jeden nad drugim). Po podłączeniu do stacji dokującej muszę znowu przenieść ten panel z użyciem ALT-a na drugi monitor
Odpowiedz
#5
0
Nie widzę w Mate jakichś szerszych opcji sterowania panelami. W Cinnamonie, faktycznie panel zostaje na odłączonym ekranie. Jeśli masz sprzęt "w miarę", to może jednak Cinnamon?
Odpowiedz
#6
0
(11-11-2020, 19:00)yahoob3 napisał(a): Nie widzę w Mate jakichś szerszych opcji sterowania panelami. W Cinnamonie, faktycznie panel zostaje na odłączonym ekranie. Jeśli masz sprzęt "w miarę", to może jednak Cinnamon?

Uciekłem od Cinnamona, bo często potrafił mi się zawiesić, dlatego przeszedłem na Mate'a. Jak się nie będzie dało nic zrobić z tymi panelami, to jakoś sobie będę radził z przenosieniem.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości