Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Dual boot Windows 10 i Linux Mint zniknął po aktualizacji Win
#1
0
Siema,

Nie wiem czy to dobry dzial. Po aktualizacji Windows 10 zniknął mi dual boot z Linux Mint i teraz komp automatycznie uruchamia Windows 10. Irytujaca sprawa, czy da sie to jakos naprawić bez przeinstalowania systemów? No i druga sprawa, czy za kazdym razem bedzie sie cos takiego dzialo przy aktualizacji Windowsa?

Z gory dzieki
#2
0
Uruchom pendrive z Mintem Live i wykonaj naprawę Grub za pomocą programu Boot Repair. Nie każda aktualizacja Windows powoduje ten problem.
#3
0
(11-11-2020, 16:53)magnus napisał(a): Uruchom pendrive z Mintem Live i wykonaj naprawę Grub za pomocą programu Boot Repair. Nie każda aktualizacja Windows powoduje ten problem.

Udalo mi sie to obejść inaczej. Zmienilem w biosie boot z Windows Boot Manager nad Linux i okno wyboru wróciło!
#4
0
Można użyć bootrepair, ale zanim coś klikniesz to jest też tam opcja raportu, która pokaże co tam się stało na tym dysku.
[Obrazek: 1335260967.png]
Z Windowsem nigdy nic nie wiadomo, zależy co ta aktualizacja będzie robić, tu akurat najwyraźniej wywaliło w kosmos Grub-a.
#5
0
Dzieki Panowie za odpowiedzi, ale jak wspomnialem wyzej udalo mi sie to obejść zmiana w biosie. Z tego co widzialem na necie, to sporo osob ma ten problem po aktualizacji Windowsa, widocznie te wieksze resetują boot managera, czy cos. Ale zmiana w biosie rozwiazala problem. Myslalem, ze to zmianie po prostu uruchomi sie Linux bez opcji wyboru Windowsa, ale jakims cudem po prostu wróciło okno wyboru systemu.
#6
0
To zasadniczo nie było obejście problemu ale jego rozwiązanie.
Jak pisał @magnus, nie wszystkie aktualizacje Windows powodują ten problem. Tu aktualizacja zmieniła w BIOS domyślny boot manager na "swój". Zmieniając go rozwiązałeś problem. Smile


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości