Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Czy Radeon mógłby rozwiązać problem nagrywania ekranu?
#1
0
Dzień dobry
Na jednym z komputerów intensywnie używam simplescreenrecorder do nagrywania ekranu. Niestaty na innym komputerze, który ma GeForce 1050 wraz z zainstalowanymi własnościowymi sterownikami występuje poważny problem z nagrywaniem. Program przy uruchamianiu chce wyłączyć pewne elementy sterowników, na co niekonieczne chcę sie zgadzać (nigdy nie wiadomo jak to będzie wyglądać z ponownym włączaniem). Kiedy w aktywnym trybie sterowników własnościowych dochodzi do nagrywania, rejestrowany obraz jest czarny.
Moje pytanie nie dotyczy tego jak rozwiązać ten problem, ale czy w przypadku karty Radeon jest możliwość że ten problem zniknie? Oczywiście przy założeniu instalacji sterowników obsługujących biblioteki Vulcana.
#2
0
Spróbował bym tam gdzie masz Geforca użyć innego oprogramowania do nagrywania np OBS Studio.
#3
0
Ja polecam program Kazam (link do pliku instalacyjnego - http://ftp.br.debian.org/debian/pool/mai...-4_all.deb). Można robić zrzuty ekranu, nagrywać wybrany obszar z dźwiękiem lub bez.
#4
0
Simplescreenrecorder przy pierszym uruchomieniu (w przypadku sterownikóœ Nvidii) sugeruje, by wyłączać jedną z opcji. W przypadku wyboru "Yes, always", zawsze wyłączy on elementy sprawiające problemy z nagrywaniem.
Testuję od kilku tyogni. Działa bez zastrzeżeń.
Dziękuję za odpowiedźi.
Problem można uznać za rozwiązany.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości