Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program Dosowy i emulatory DOSemu i VMware
#1
0
Mam taki stareńki program sterujący urządzeniem poprzez RS232 i nie mam możliwości używać go w nowszym sprzęcie bez fizycznego portu RS wiec wymyśliłem że użyje emulatora w Linuksie a potem przystawkę RS/usb i nie potrafię sobie poradzić z :
w DOSemu zainstalować freeDOS bo program który chce użyć nie działa możliwe ze zainstalowanie pełnego DOS spowoduje że zacznie program pracować a potem uruchomienie komunikacji pomiedzy programowym portem com a wirtualnym, podobno działa.
w VM z kolei zainstalowałem DOS bez problemu ale DOS nie widzi nic poza dyskiem C: i tez nie mam jak wgrać programu żeby przetestować jak pracuje i tego nie wiem jak zrobić, oczywiscie czytałem i googlałem ale widać robię jakiś błąd że nie działa. Może ktoś pomoże w tym temacie ?
Odpowiedz
#2
0
Najpierw upewnij się, że przejściówka USB-COM działa poprawnie w Linuksie (np. za pomocą loopback test, zwarte piny 2 i 3).
Poniżej masz przykład. W linuksie jako terminala testującego możesz użyć putty lub minicom.


Potem w dosemu skonfiguruj sobie tą przejściówkę i tam wykonaj podobny test.

A ten program nie ruszy z wine?
Odpowiedz
#3
0
(29-03-2019, 08:46)dedito napisał(a): A ten program nie ruszy z wine?

Nope. Wine jest warstwą tłumaczącym w locie wywołania API Windowsowego na natywne. Z DOSem nie ma nic wspólnego.

https://www.winehq.org/
Odpowiedz
#4
0
Pytałem o wine bo nie mam pewności, czy to program dosowy.
Edyta: a w tytule jak byk "program dosowy" ... ok nie było pytania.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości