Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint 20.1 “Ulyssa” dostępne do pobrania
#11
1
Better response on post RE: Linux Mint 20.1 “Ulyssa” dostępne do pobrania
(10-01-2021, 18:53)newmintuser napisał(a): Warto postawić 20.1 zamiast 19.3 na nowym dysku?

Można... Ale można też poczekać na opinie pierwszych testerów nowej wersji.
Jeżeli masz poustawiane i działające środowisko pracy w LM 19.3 to imo nie ma pośpiechu.

Zawsze możesz poczekać aż np. tu na forum pojawią się pierwsze konkretne zagadnienia związane z LM 20.1 i wtedy sam sobie wyrobisz opinię czy już warto.
Odpowiedz
#12
1
Better response on post RE: Linux Mint 20.1 “Ulyssa” dostępne do pobraniaJak Ci dobrze na 19.3 to zostań dopóki ma wsparcie.
Odpowiedz
#13
0
Wszystko po aktualizacji jest w porządku.
Dodajcie 20.1 do profilu uzytkownika.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#14
0
Mówisz i masz Smile

PS Pod koniec stycznia spróbuję się przesiąść.
Odpowiedz
#15
0
Testowałem wiele Dystrybucji Linuxa.Począwszy od Mandrivy którą za dzieciaka miałem u wujka na PC,po debiana,ubuntu,miętusa,fedorkę,manjaro.Obecnie mam czystego arch linuxa ze środowiskiem xfce. Najszybsze distro na moim lapku ze wszystkich które miałem Big Grin. I nie takie mulaste jak fedora czy ubuntu.
Odpowiedz
#16
0
Hej instalowałem system od nowa bo wysypał mi się mint 20 po zrobieniu migawek tzn zrobiłem migawkę ale nie ukończyła się ona całkiem bo brakło miejsca na dysku i migawka była niewidoczna w timeshift ale na dysku zajmowała miejsce. Zostało mi 16mb wolnego :p puściłem robienie drugiej migawki na dysku gdzie jest miejsce wolne ale proces się rozpoczął i miał nieskończony czas więc dałem anuluj i potem wysypał się cinamon więc dałem uruchom ponownie a potem system się nie odpalił a za drugim czy trzecim uruchomieniem uruchomił się tylko tryb tekstowy. Nie chciało mi się szukać po necie jak to ogarnąć wiec szybko format zrobiłem na 20.1.

Tak czy siak chciałem zapytać czy ktoś z was wgrywał ten system od zera bo ja miałem jakiś problem, nie pokazywało mi się menu linux mint po botowaniu z pendrive. Nacisnąłem enter i po chwili pokazał się mint uruchomiony live. Czy ktoś z was też tak miał?
Odpowiedz
#17
0
A czy poprawili w tej wersji współpracę z nVidią. Miałem z tym problem w Mincie 20. System czasem startował w niskiej rozdzielczości i pomagał dopiero restart. Czasem kilkukrotny.
Odpowiedz
#18
0
W Mincie 20.1 dodano Xterm, emulator terminala dla X Window System oraz Hypnotix IPTV Player. Jeżeli nie potrzebujecie tych aplikacji, to warto wyinstalować, ponieważ prawdopodobnie, powodują większe zużycie pamięci Minta już po starcie.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#19
0
Jakieś konkrety przedstaw.
Odpowiedz
#20
0
Nie analizowałem tego szczegółowo. Po aktualizacji do 20.1 zauważyłem wzrost poboru pamięci po starcie systemu o 4% (laptop 4 GB RAM). Zobaczyłem, że są nowe aplikacje: Xterm oraz Hypnotix i je wyinstalowałem. Przy ponownych startach pobór powrócił do stanu z Minta 20, a więc spadł z 18 do 14%.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości