Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalator uległ awarii
#1
0
Instaluje Linux Mint obok Windows Boot Menager.
I po przydzieleniu miejsca i kliknięciu instaluj wyskakuje mi komunikat

Kod:
Instalator uległ awarii

Przepraszamy, program instalacyjny uległ awarii. Po zamknięciu tego okna nastąpi możliwość wysłania zgłoszenia błędu, używając wbudowanego narzędzia. Zgromadzone zostaną informacje o systemie operacyjnym i procesie jego instalacji. Szczegóły będą wysłane na stronę zgłaszania błędów, a twórcy oprogramowania zajmą się problemem jak najszybciej.

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/ubiquity/ubiquity/frontend/gtk_ui.py", line 1548, in on_next_clicked
    self.dbfilter.ok_handler()
  File "/usr/lib/ubiquity/plugins/ubi-partman.py", line 3378, in ok_handler
    self.preseed_as_c(self.current_question, autopartition_choice,
  File "/usr/lib/ubiquity/ubiquity/filteredcommand.py", line 367, in preseed_as_c
    self.preseed(name, self.translate_to_c(name, value), seen)
  File "/usr/lib/ubiquity/ubiquity/filteredcommand.py", line 337, in translate_to_c
    raise ValueError(value)
ValueError: Przewodnik - zmiana rozmiaru SCSI6 (0,0,0), partycja #5 (sda) i wykorzystanie uwolnionego miejsca
Dedito: używaj znaczników kodu
#2
0
Domyślam się, że chodzi o opcję instalatora Linux Mint: Instaluj obok Windows10.
[Obrazek: g_-_-x-_-_-_x20170521154710_0.png]
Spróbowałbym użycie innego rozwiązania.

Proszę podawać więcej szczegółów, bo wielu rzeczy nie wiadomo, a niektórych trzeba się domyślać, m.in. jaki Mint, jak przygotowany nośnik, jaka konfiguracja sprzętowo/programowa etc. itp.
#3
0
Próbowałam jeszcze partycjami zrobić i wyszedł mi błąd z kopiowaniem plików na dysk twardy.

[Errno 5] Input/output error
Pisało, że to może być wina napędu CD, chłodzenia lub dysku twardego.
Na pewno to nie jest przyczyną uszkodzonego napędu CD/DVD, bo nie posiadam napęndu. Chłodzenie mam Cooper Boost 5, więc to też odpada. Więc chyba to musi być coś z dyskiem HDD.
#4
0
W takim razie trzeba sprawdzić dysk.
Jak masz Windowsa to zainstaluj https://www.dobreprogramy.pl/CrystalDisk...27691.html i sprawdź stan dysku i jeśli nic nie wykaże to warto jeszcze przeskanować dysk pod kątem uszkodzonych sektorów https://support.microsoft.com/pl-pl/help...-windows-7
#5
0
Zresetowałam kompa do stanu początkowego Windows 10 i Linux się normalnie zainstalował, ale nie chcą mi wyskakić jaki system chcę odpalić i odpala mi się automatycznie win 10.

Dodano po pewnym czasie:
Ok znalazłam już wszystko działa  Smile
#6
0
Domyślam się, że chodzi o zmianę bootloadera w BIOS.UEFI.
Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości