Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uruchomienie pliku Program (application/x-executable)
#1
0
Hej
Czy ktoś może mi powiedzieć jak uruchomić instalator gry (natywna), rodzaj pliku Program (application/x-executable).
Odpowiedz
#2
0
Najpierw musisz nadać plikowi uprawnienia do uruchamiania jako program. W XFCE możesz zrobić to we właściwościach pliku:

[Obrazek: Z95AaY3.png]

Później otwierasz w terminalu folder w którym trzymasz ten instalator i uruchamiasz go komendą: ./nazwapliku.sh
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#3
0
Dostaję taki komunikat (ustawiłem uruchamianie jako program i użyłem komendy ./nazwa)
no boot config - using default values
Odpowiedz
#4
0
A w jakim pliku masz tę grę? Początkowo założyłem że to plik .sh, ale najwyraźniej systemowi najwyraźniej nie podoba się ten instalator.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#5
0
We właściwościach jest tak:
Program (application/x-executable)

Po wpisaniu w terminalu komendy file pojawia się to:
Kod:
ELF 64-bit LSB executable, x86-64, version 1 (SYSV), dynamically linked, interpreter /lib64/ld-linux-x86-64.so.2, for GNU/Linux 2.6.24, BuildID[sha1]=87d45afa90fc9a1ad9761806798563c1038bb89c, stripped
Odpowiedz
#6
0
Z tego co wyczytałem, komunikat no boot config - using default values pojawia się czasami przy próbie uruchomienia gry stworzonej we frameworku Unity. Kupiłeś tę grę na gog.com? Jeżeli tak, to oni nie robią problemu ze zwrotem pieniędzy Smile
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#7
0
Nie bardzo wiem, co to oznacza, że jest we framewor Unity.
Skoro mówisz o zwrocie to oznacza, że nie da się tego uruchomić i lepiej zwrócić?
Odpowiedz
#8
0
(20-03-2021, 20:15)Początkujący napisał(a): Nie bardzo wiem, co to oznacza, że jest we framewor Unity.

Unity, to narzędzie służące do tworzenia gier. Komunikat błędu, który podałeś wcześniej, najczęściej można spotkać przy próbie uruchomienia gier stworzonych przy pomocy Unity.

Cytat:Skoro mówisz o zwrocie to oznacza, że nie da się tego uruchomić i lepiej zwrócić?

Kupiłeś tę grę na gog.com? Zanim ją zwrócisz, spróbuj najpierw napisać do ich supportu. Jeśli nie uda im się pomóc, sami zaproponują Ci zwrot kasy.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości