Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeglądarka plików PDF z funkcją zmiany nazwy otwartego dokumentu
#1
0
Jestem w trakcie przesiadki z Windows na Linux Mint.
Próbuję odszukać jak najwięcej programów dla Linux które wykorzystywałem do tej pory w Windows.

Jednym z takich programów pod Windows była przeglądarka plików PDF o nazwie SUMATRA.
Mała przeglądarka, ale z bardzo ciekawą i za razem przydatną opcją.
Otóż podczas przeglądania dokumentów, po wciśnięciu klawisza F2 wyświetlane jest okno (Zmień nazwę na).
Program ten pozwala zmieniać nazwy przeglądanych dokumentów, bez potrzeby zapisywania ich jako osobnych plików.

Czy znacie podobny program z taką samą funkcją dla Linux Mint, po polsku ?
Odpowiedz
#2
0
Ja osobiście nie słyszałem, ale ten program powinien bez problemu działać z Wine.
https://appdb.winehq.org/objectManager.p...&iId=16888
https://www.sumatrapdfreader.org/downloa...iewer.html
Odpowiedz
#3
0
(23-03-2021, 10:14)Vansen napisał(a): Jestem w trakcie przesiadki z Windows na Linux Mint.
Próbuję odszukać jak najwięcej programów dla Linux które wykorzystywałem do tej pory w Windows.

Jednym z takich programów pod Windows była przeglądarka plików PDF o nazwie SUMATRA.
Mała przeglądarka, ale z bardzo ciekawą i za razem przydatną opcją.
Otóż podczas przeglądania dokumentów, po wciśnięciu klawisza F2 wyświetlane jest okno (Zmień nazwę na).
Program ten pozwala zmieniać nazwy przeglądanych dokumentów, bez potrzeby zapisywania ich jako osobnych plików.

Czy znacie podobny program z taką samą funkcją dla Linux Mint, po polsku ?
 
Używam także Sumatry w Windowsie. Można ją bez problemu zainstalować w Wine, ale ja w Mincie używam domyślnej przeglądarki. Nazwę możesz zmienić zapisując kopię lub z prawokliku na plik. W menadżerze oprogramowania znajdziesz tez inne programy.

Jeżeli chodzi o inne aplikacje z Windowsa, to możesz oprócz Firefoxa, Thunderbirda, Chrome, czy Libre Office'a, zainstalować także qBittorrenta, Skype'a, PeaZipa, HandBrake, VLC Playera, Kdeline, MKVToolNix, Calibre, AbiWord, Audacity, Stellarum, Steam, Virtualboxa,  Microsoft Teams i inne, lub szukać odpowiedników.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości