Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłopot z instalacją Minta na ASRock Nettop Pegatron Jupiter H110
#1
0
Dzień dobry.

Walczę od tygodnia z instalacją najnowszej (i poprzedniej również) odsłony Minta na urządzeniu ASRock Nettop Pegatron Jupiter H110

W załączeniu specyfikacja urządzenia.

Nie wiem o co chodzi .... instalacja startuje i w pewnym momencie staje ... przećwiczyłem dyski i ssd i zwykłe (na 100% są sprawne)... w trakcie instalacji wywala, że mój dysk (pendrive, z którego instaluje Linuxa) ma za mało miejsca i generalnie wtedy instalacja zwalnia, a po pewnym czasie staje i tak mieli kilka godzin bez efektu.

Urządzenie sprawne, bo win 10 śmiga na nim bez problemu.

Czy problem może być związany z tym konkretnym typem płyty głównej?

Zrobiłem eksperyment i zainstalowałem Minta na innym dość podobnym kompie wsadziłem tak przygotowany dysk do tego nettopa i system wstał i pracował poprawnie do momentu aktualizacji (po ich instalacji się wysypał).

Zrobiłem tak drugi raz system bez aktualizacji pracował 1 dzień i sam z siebie padł (po którymś z kolei zamknięciu już nie wstaje i sypie błędami)...

Nie mam siły już .... chciałem dzieciakom pokazać, że na Windowsie świat się nie kończy a tu taki klops ....

Proszę o ewentualne sugestie.


Załączone pliki
.pdf   Jupiter moni pc.pdf (Rozmiar: 478,2 KB / Pobrań: 7)
Odpowiedz
#2
0
Napisz więcej na temat instalacji.
UEFI czy Legacy?
Secure Boot wyłączony?
Ile dysków w komputerze i co na nich jest?
Jaki typ instalacji; obok Windows, automatyczny czy sam robisz partycje?
Przydałoby się kilka zrzutów ekranu z podziałem na partycje i tego komunikatu.
Odpowiedz
#3
0
ad. 1 - Legacy
ad. 2 - Tak wyłączony,
ad. 3 - 1 dysk czysty,
ad. 4 - bez Windowsa, zawsze daje z żeby wyczyściło dysk i zainstalowało Minta (pierwsza opcja od góry).

Na fotce informacja o braku pamięci. Dodatkowo tym razem instalacja nie widziała dysku ssd pomimo tego że na fotce jest niby dostępny.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
0
Próbowałeś instalacji w trybie UEFI?
Odpowiedz
#5
0
Tak próbowałem.

Po tym jak system się wysypał (instalacja na innym kompie co opisałem powyżej) tak to wygląda jak na załączonej fotce.

Pomysłów już nie mam ...


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#6
0
W ustawieniach BIOS sprawdź czy SATA MODE jest ustawiony na AHCI.

Uruchom pendrive z Mintem, wykonaj polecenie inxi -Fxz i wstaw wynik tutaj. Przyda się więcej informacji o sprzęcie.

Spróbuj instalacji w trybie UEFI z podziałem na partycje. Jeżeli się nie powiedzie to zrób zdjęcia.

Podczas instalacji wybierz opcję "Użycie innego rozwiązania".
Kliknij na "Nowa tablica partycji".

Podświetl "dostępna przestrzeń" i kliknij na znak "+".
Rozmiar: 300 MB
Użyj jako: Partycja Systemowa EFI (ESP)
Resztę ustawień zostaw domyślną.

Podświetl "dostępna przestrzeń" i kliknij na znak "+".
Punkt montowania: /
Resztę ustawień zostaw domyślną.

Poniżej w pozycji "Urządzenie do instalacji programu rozruchowego" wybierz Partycję Systemową EFI (ESP).
Odpowiedz
#7
0
Dziękuję za sugestie.

SATA Mode było cały czas ustawione na AHCI.

Wklejam informacje dotyczące sprzętu.

Próba instalacji nieodmiennie kończy się sytuacją jaką opisałem na początku (dochodzę do jakiegoś początkowego etapu instalacji, wywala info o braku pamięci jak na fotce powyżej i dalej nic nie da się zrobić...)


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#8
0
Gdybyś wrzucił zamiast obrazków skopiowany z terminala tekst i wkleił go na forum w znacznikach CODE, byłoby nam znacznie łatwiej coś odczytać i może poradzić.
Przepis na CODE znajdziesz w mojej sygnaturze.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości