Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Jak ustalić polecenie uruchamiające w terminalu program zainstalowany z flatpaka?
#1
0
Witam
Zainstalowałem VLC flatpaka. Moje pytania:
1. Jak go uruchomić z terminala? jaką komendę wpisać?
2. Większość programów ma swoje "pliki startowe" w /usr/share/applications. Czy flatpaki też mają jakiś taki katalog?


Dedito: Wyciąg z regulaminu forum:
Cytat:2.4: Tytuły wątków należy dobierać w sposób łatwo kojarzący się z danym problemem. Nie należy wstawiać wszelkiego rodzaju ozdobników w tytułach.
2.5: Zakładanie nowego tematu, wiąże się z zachowaniem zasady: JEDEN WĄTEK = JEDEN PROBLEM.
#2
1
Better response on post RE: FlatpakiKliknij sobie PPM na aktywatorze VLC w Menu i wybierz "dodaj do Pulpitu".
Powstały na Pulpicie aktywator kliknij PPM i wybierz właściwości. W poleceniu będziesz miał, nomen omen polecenie uruchamiające VLC.
U mnie, np. telegram uruchamia się poleceniem: /usr/bin/flatpak run --branch=stable --arch=x86_64 --command=telegram-desktop --file-forwarding org.telegram.desktop -- @@u %u @@
#3
0
(14-04-2021, 19:56)yahoob3 napisał(a): Kliknij sobie PPM na aktywatorze VLC w Menu i wybierz "dodaj do Pulpitu".
Powstały na Pulpicie aktywator kliknij PPM i wybierz właściwości. W poleceniu będziesz miał, nomen omen polecenie uruchamiające VLC.
U mnie, np. telegram uruchamia się poleceniem: /usr/bin/flatpak run --branch=stable --arch=x86_64 --command=telegram-desktop --file-forwarding org.telegram.desktop -- @@u %u @@

Kurcze takie to proste, ale dojść do tego ciężkoSmile wielkie dzięki.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości