Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skype dla firm, Skype, Linux i Windows.
#1
0
Ze względu na pandemię, dużo firm pracuje zdalnie.
Z tego też względu trzeba m.in. prowadzić szkolenia w formie zdalnej.
Ostatnio miałem okazję poprowadzić jedno ze szkoleń zdalnych, przy czym klient założył sobie, że będzie to z użyciem skype.
Myślę sobie, w porządku, mam Skype na swoim Debianie no to poprowadzę.

Dochodzi do dnia szkolenia.
Klient z racji tego, że organizował spotkanie wysłał mi link do spotkania.
Zacytuję to co otrzymałem w poczcie:
Cytat:Dołącz do spotkania Skype'a
i dalej był link do spotkania.
Po kliknięciu dowiedziałem się, skracając różne treści i komunikaty, że to spotkanie zostało utworzone w programie skype dla firm.
Z racji tego, jak sobie wydedukowałem, nie mogłem dołączyć do tego spotkania z poziomu "zwykłego skype'a".
Robię szybkie poszukiwania i dowiaduję się, że nie ma Skype dla firm dla dystrybucji Linux.
Informuję klienta, że nie mogę dołączyć do spotkania, gdyż mój system nie ma wymaganego oprogramowania.
Proponuję, że ja utworzę spotkanie w "zwykłym" Skype i posyłam link do spotkania.
Tu z kolei okazuje się, że klient nie może dołączyć do tego spotkania z użyciem Skype dla firm.
Informuje też, że nie posiada "zwykłego" Skype i nie może go zainstalować ze względu na politykę firmy w tym zakresie.

W końcu byłem zmuszony podjechać do firmy, żeby na komputerze z odpowiednim oprogramowaniem MS przeprowadzić szkolenie.

Zastanawiam się przy okazji, jakie są najlepsze opcje do prowadzenia szkoleń dla obu stron gdy jedna ma Windows, druga Linux i dochodzą do tego jeszcze omawiane polityki w zakresie instalacji oprogramowania.
Odpowiedz
#2
0
Niby jest wtyczka do Pidgina - pidgin-sipe, ale nie wiem jak to działa w praktyce. Ogólnie to można spróbować zaproponować coś innego - Tox. Kwestia dobrania klienta pod W10.
Odpowiedz
#3
0
(08-05-2021, 22:32)dedito napisał(a): Zastanawiam się przy okazji, jakie są najlepsze opcje do prowadzenia szkoleń dla obu stron gdy jedna ma Windows, druga Linux i dochodzą do tego jeszcze omawiane polityki w zakresie instalacji oprogramowania.

Microsoft teams może? Ma klienta Linux też. Moja miała na tym rozmowę z kierownikiem i z tego co widziałem było ok
Odpowiedz
#4
0
Potwierdzam! Teams w Mincie w komunikacji z użytkownikami Windowsa, działa bez problemu.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#5
0
MS Teams może i tak, ale co z omawianą polityką?
Z drugiej strony jak pytam dzieci, które z tego korzystają w zajęciach lekcyjnych, co sądzą o tym programie, to nie słyszę zbyt dobrych opinii Smile
Odpowiedz
#6
0
Ludzie radzą użyć wirtualnej maszyny z Windowsem - klik.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#7
0
(09-05-2021, 08:17)omkar napisał(a): Ludzie radzą użyć wirtualnej maszyny z Windowsem - klik.

Chyba się nie rozumiemy Big Grin
Odpowiedz
#8
0
Chodzi o to, że jeżeli musisz skorzystać ze Skype'a dla firm w Linuksie, to jedynym rozwiązaniem jest wirtualka z Windą, no chyba, że da się go uruchomić w Wine.
Żona prowadzi zajęcia lekcyjne w Teamsach i nikt nie narzeka.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#9
0
Instalowanie W10 to nie jest rozwiązanie. Ten SIPE Project wygląda na porzucony. Ostatnia aktualizacja jest z 2019-10-12 .

Trzeba by przetestować rozwiązania E2EE. Niedawno z Morfikiem bawiliśmy się tox'em ... Na pewno klient uTox dla W10 wymaga dopracowania. Znaki mi czasami zjadało przy klepaniu ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯.
Odpowiedz
#10
0
Ja polecam teamsa. Klient na Linuxa jest wg mnie kopia 1:1 tego z windy. Jeśli ktoś ma Skype i nie może instalować nowego oprogramowania no to klapa bo obojętnie co innego wiąże się z instalacją jakiego kolejek oprogramowania. Wg mnie Skype przez wine jedynie ma sens
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości