Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Instalacja Minta na Acer SP111-32N.
#21
0
Kopiujesz jako root z pendrive na dysk.
#22
0
Pliki skopiowałem jako root. Teraz mam kolejną niewiadomą , mianowicie co zaznaczyć w Bios. Wypróbowałem już wszelkie możliwe kombinacje, ale metoda eliminacji (często dająca efekty jak się czegoś nie rozumie) tym razem zawiodła. W Biosie stoi sztywno zapis EFI File BOOT 0 : yes
W ten sposób utknąłem w martwym punkcie. Znowu będę grzebał w sieci szukając rozwiązania.
#23
0
To pokaż co tam masz teraz w tym EFI i jakie masz opcje BIOS, bo będziemy tak do świąt rozwiązywać ten problem.
Jak czytam ten ostatni post z poradnika to tak myślę, że wcale nie chodzi o skopiowanie tych plików z USB, tylko po prostu w BIOS trzeba je dodać na odpowiedniej stronie.
[Obrazek: 83674f4175bffa378287afc6cd27b09054c16123.jpeg]
#24
1
Better response on post RE: Instalacja Minta na Acer SP111-32N.Rozwiązałem problem bez poszukiwania recepty w sieci - drogą analizy układu partycji, umiejscowienia Boota w komputerze i przeglądu pozostałości starych instalacji. Zapis w Bios podany w moim poprzednim poście ma pozostać na pierwszym miejscu. Kamieniami milowymi  w instalacji Minta na tym komputerze były: instalacja systemu w trybie ubiquity -b (podziękowania dla kolegi ciastek1981 za bezcenną radę i przesłany link) , wpisanie 18-tu poleceń z linka w terminalu , właściwe użycie haseł Biosu , skopiowanie plików efi z pendrive do folderu EFI na dysku. Może to zabrzmi śmiesznie ale dla mnie jako nowicjusza największą trudność sprawiał terminal, wcześniej tak na serio nigdy go nie używałem.
P.S. Spokojnie , instalację zakończyłem dobre 1,5 godziny temu. Trochę uruchamiałem zainstalowany
    system,żeby się upewnić czy aby na pewno działa (jest O.K.). Co do instalacji to trzeba było
    zrobić jedno i drugie (kopiowanie z pendrive i wpis w Bios).

  Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie.
#25
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości