Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dźwięk przestrzenny, ustawienie dźwięku, Netflix 5.1 - amplituner
#1
0
Cześć Wam,

Przymierzam się do zainstalowania Linux Mint 20.2, obecnie pracowałem na nim przez bootowalnego pendrive, bez instalacji systemu na dysku. Proszę Was o wyrozumiałość, to moje pierwszy kroki w Linux'ie.

Konfiguracja sprzętowa:
PC---> Amplituner Denon AVR X-3000 (obraz wysyła na TV, a dźwięk na głośniki) ----> TV ----> Głośniki 5.0

1. Windows 10 ma opcję w ustawieniach dźwięku częstotliwość próbkowania i głębię w bitach (obecnie ustawione mam 24bit i 44 100hz). W Linuxie tej opcji ustawień nie ma, jak to wygląda w Linux Mint? Jak to mogę ustawić?

2. W Linuxie nie mogę ustawić głośników 5.0, opcja wyboru jest 5.1, bez możliwości usunięcia sub'a.

3. W Windows 10 mam ustawiony dźwięk na stereo. Netflix udostępnia aplikacje na Windows 10, która po uruchomieniu wymusza odpowiednio wybraną opcję na amplitunerze. Dla przykładu, odpalam film Matrix, wybieram opcję 5.1, na wyświetlaczu amplitunera wyświetla mi się DTS ++. Dźwięk działa jak trzeba, przestrzennie. W Linux Mint aplikacji nie ma, starałem się to obejść, zainstalowałem google chrome, następnie dałem wtyczkę "Netflix 1080p". Jakość odtwarzania obrazu się poprawiła, co do dźwięku mam duże zastrzeżenia, ustawiam 5.1 w Netflix, amplituner nie reaguję, nadal jest ustawiony na stereo, wchodzę w ustawienia dźwięku, ustawiam 5.1, na amplitunerze wyświetla się "Multi chanel in", mam silne wrażenie że wysyła ten sam dźwięk do wszystkich głośników, a nie o to chodzi. Ktoś ma pomysł jak to mogę ustawić? Dodam że Windows 10 widzi w urządzeniach Amplituner AVR, natomiast Linux Mint widzi TV. Może to jakoś nakieruję jak to można "ugryźć" Wink


Pozdrawiam, jeszcze raz proszę o wyrozumiałość.
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Dźwięk przestrzenny, ustawienie dźwięku, Netflix 5.1 - amplitunerSpróbuj zainstalować Pulseaudio i PulseEffect:
Kod:
sudo apt install pavucontrol

Pulseeffect zainstalujesz z menedżera oprogramowania w polu wyszukiwania wpisując "pulse"... lub obydwa programy z menedżera Smile


[Obrazek: pK6roMz.png]

Pobaw się, sprawdź czy da radę ustawić tak, jak chcesz.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości