Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak sieci komórkowej po aktualizacji
#11
0
Mnie w przypadku problemów z połączeniem internetowym, pomogły dwa działania:

1. Zmiana sterownika karty sieciowej z otwartego na własnościowy
2. Zmiana kernela 5.4 na 5.11
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
#12
0
Rozumiem ale jak zmienić kernel nie znam się zawsze używałem jak było po instalacji, zainstalowałem programy i nic nie zmieniałem więc jak to zrobić nie wiem podobnie jak ze sterownikami znam tylko podstawy..
#13
0
To bardzo proste! Otwierasz menadżera aktualizacji (w Mate - administracja) > widok > jądra Linuksa > wybierasz najnowszy 5.11 u samej góry > zainstaluj i restart. Gdyby były problemy, to uruchamiasz komputer ponownie, przytrzymujesz klawisz shift i wybierasz wcześniejszy kernel do startu.

Jeśli chodzi o sterowniki, to uruchamiasz menadżera sterowników (w Mate - administracja). Gdyby był problem z uruchomieniem, to otwierasz menadżera oprogramowania a tam wyszukujesz Mintdrivers i dajesz uruchom. Wybierasz sterownik > zastosuj zmiany > restart.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
#14
0
Chyba pomogło dodanie tych pakietów do czarnej listy po ponownej instalacji, zainstalowałem Minta z pomocą wifi dodałem do czarnej listy pakiety i dodałem kernel pierwszy jaki był na liście potem reset sprawdziłem aktualizacje i ok było. Wsadziłem sim do gniazda ustawiłem połączenie i działa godzinę nie używałem komputera uruchamiam po godzinie i widać jest ok . Myślę ze tak zostanie jeszcze znaleźć kilka programów jakie są przydatne coś do gg go korzystam i do i coś do oczyszczania Minta itp i lepiej niż Windows do sieci multimedi  nie trzeba się martwić ze zablokują ci system jak Microsoft w win 11 tym durnym wymogiem tpm..
#15
0
Temat rozwiązany. Zamykam.
W przyszłości, jak już pisano, proszę używać znaków przestankowych.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości