Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Duże obciążenie procesora w stanie bezczynności
#11
0
Macie przecież 375 root 20 0 263416 219004 2384 R 96,4 5,4 57:13.22 systemd-ud+

DELL + Blutooth = Problem

https://askubuntu.com/questions/1028883/...-with-wifi
Odpowiedz
#12
0
Jedyne co widzę, to że udev ma jakieś problemy, a jakie? Pewnie odpowiedź jest w logu co tam mu nie pasuje. Możecie strzelać na ślepo i może w końcu traficie. Big Grin Ja jednak wolałbym zajrzeć w log i poszukać tam jakiegoś punktu zaczepienia, zwłaszcza, że tam journal ma parę % zużycia procka więc coś jest ekstensywnie logowane. Zajrzyjcie w ten log i zobaczcie co tam się dzieje. Logi nie gryzą. Big Grin

Ale jeśli faktycznie problem tkwi w BT, to też inaczej trzeba nieco to ogarnąć -- nie edytuje się pliku /lib/udev/rules.d/69-libmtp.rules (czy w ogóle plików systemowych), bo on zostanie przepisany przy aktualizacji pakietu, więc ten problem wróci później. Jak chce się nadpisać reguły w plikach systemowych to trzeba ten plik skopiować via:

Kod:
# cp /lib/udev/rules.d/69-libmtp.rules /etc/udev/rules.d/69-libmtp.rules

Jak nazwa pliku w /lib/udev/rules.d/ będzie taka sama jak w /etc/udev/rules.d/ , to tylko ten drugi plik będzie brany pod uwagę. I to w tym pliku można sobie usuwać/komentować reguły.

Tu trochę info z man udev:

Cytat:The udev rules are read from the files located in the system rules directory /lib/udev/rules.d, the volatile runtime
directory /run/udev/rules.d and the local administration directory /etc/udev/rules.d. All rules files are collectively sorted
and processed in lexical order, regardless of the directories in which they live. However, files with identical filenames
replace each other. Files in /etc have the highest priority, files in /run take precedence over files with the same name in
/lib. This can be used to override a system-supplied rules file with a local file if needed; a symlink in /etc with the same
name as a rules file in /lib, pointing to /dev/null, disables the rules file entirely. Rule files must have the extension
.rules; other extensions are ignored.
Odpowiedz
#13
0
Morfik oczywiście masz rację, ale założyłem, że skoro w tym sprzęcie jest Device-3: Dell Wireless 370 Bluetooth Mini-card type: USB driver: btusb bus ID: 3-1.3:5 to nie ma sensu prosić o logi. Przy tej karcie dmesg zwróci, że ona tam bruździ jak ww. linku.

Jeżeli autor nie używa bluetootha w ogóle to można spokojne wyłączyć go w BIOS'ie i problem powinien zniknąć, a przynajmniej mi się tak wydaje Big Grin .
Odpowiedz
#14
0
No ja zajrzałem do tego linku ask.ubuntu -- to co tam ludzie piszą w odpowiedziach, to linux'owe pojęcie przechodzi. Big Grin
Odpowiedz
#15
0
Po wyłączeniu bluetootha wszystko działa jak należy Smile Smile Smile 
Problem tworzyła wewnętrzna karta. Myszka z bluetooth wpiętym do usb działa bezproblemowo.
Wielkie dzięki za pomoc
Odpowiedz
#16
0
(16-04-2019, 12:56)morfik napisał(a): No ja zajrzałem do tego linku ask.ubuntu -- to co tam ludzie piszą w odpowiedziach, to linux'owe pojęcie przechodzi. Big Grin

Oj tam, ty nasz uczysz " Linuxa " , a my ciebie     d r u c i a r s t w a   Angel  . Ważne, że działa  Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości