Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Problem ze skalowaniem ekranu w Google Chrome.
#1
1
Better response on post [oddzielony] Problem ze skalowaniem ekranu w Google Chrome.Może dostanę za to bana ale i tak to powiem... Przestań używać tego @!#!@#!@#! Przemyśl by nie zacząć używać Brave gdzie tam nigdy takich cudów nie ma :-) Używanie kroma niczym się nie różni od używania łindołsa... jedno i drugie ma w pupie Twoją prywatność oraz jak widać lubi się psuć :-)
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Problem ze skalowaniem ekranu w Google Chrome.
(26-10-2021, 22:52)InfiniteLove napisał(a): Może dostanę za to bana ale i tak to powiem... Przestań używać tego @!#!@#!@#! Przemyśl by nie zacząć używać Brave gdzie tam nigdy takich cudów nie ma :-) Używanie kroma niczym się nie różni od używania łindołsa... jedno i drugie ma w pupie Twoją prywatność oraz jak widać lubi się psuć :-)

Nie chcę cie zmartwić, ale podejrzewam, że w samym Linuxie jest mnóstwo nieodkrytych luk, które może ktoś wykorzystać w celu ataku. Nie wiem czy wiesz ale "Linux Kernel" został napisany w języku C, który nie należy do "bezpiecznych", jest masa błędów jakie może nieświadomie popełnić programista w tym języku. Gdyby nie upór Linusa Torvaldsa moglibyśmy mieć napisany kernel w Rustcie, co drastycznie zwiększyłoby bezpieczeństwo. Główny problem to jest taki, że musieliby przepisać całe jądro do Rust'a, a osób, które się tego podejmą najzwyczajniej nie ma. Ale kto wie, może z czasem to nastąpi.

Ale nadal twierdzę, że dystrybucje z systemem Linux są bezpieczniejsze od Windowsa.
Odpowiedz
#3
1
Better response on post RE: Problem ze skalowaniem ekranu w Google Chrome.
(27-10-2021, 11:25)RedMagma napisał(a):
(26-10-2021, 22:52)InfiniteLove napisał(a): Może dostanę za to bana ale i tak to powiem... Przestań używać tego @!#!@#!@#! Przemyśl by nie zacząć używać Brave gdzie tam nigdy takich cudów nie ma :-) Używanie kroma niczym się nie różni od używania łindołsa... jedno i drugie ma w pupie Twoją prywatność oraz jak widać lubi się psuć :-)

Nie chcę cie zmartwić, ale podejrzewam, że w samym Linuxie jest mnóstwo nieodkrytych luk, które może ktoś wykorzystać w celu ataku. Nie wiem czy wiesz ale "Linux Kernel" został napisany w języku C, który nie należy do "bezpiecznych", jest masa błędów jakie może nieświadomie popełnić programista w tym języku. Gdyby nie upór Linusa Torvaldsa moglibyśmy mieć napisany kernel w Rustcie, co drastycznie zwiększyłoby bezpieczeństwo. Główny problem to jest taki, że musieliby przepisać całe jądro do Rust'a, a osób, które się tego podejmą najzwyczajniej nie ma. Ale kto wie, może z czasem to nastąpi.

Ale nadal twierdzę, że dystrybucje z systemem Linux są bezpieczniejsze od Windowsa.

Wątek dotyczył kroma i w sumie nie rozumiem czemu użytkownik Linuxa nadal czegoś takiego używa. Jedyne czego czasami używam od lornetki to mapy ale to tak wyłącznie z VPNem. Wara od mojego komputera droga lornetko :-)
Odpowiedz
#4
0
Wiesz mi się wydaje, że firmy nastawione na zysk powinny dbać o swoją reputację, ale w większości przypadków tak nie jest. Masz rację, że używanie przeglądarek z telemetrią, menedżerów haseł do Google, może mieć opłakane skutki, bo pewnego dnia może dojść do ataku na Google, w wyniku którego wyciekną moje dane.

Ataki często są wycelowane w korporacje nastawione na zysk, a atak na fundacje oferujące oprogramowanie open source jest nieopłacalny.

Widzę, że z tego wątku zrobiła się dyskusja, zaraz przeniosą to do off-topic. Smile
Odpowiedz
#5
0
Dokładnie, zrobił się OT więc wydzielam.
Odpowiedz
#6
0
Ale to chyba w złym wątku odpowiedziałeś.
To miał być raczej ten https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=1831
Odpowiedz
#7
0
A no masz rację, zapomniałem, że został oddzielony. Big Grin  Tongue
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości