Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem po instalacji programu K3b
#11
1
Better response on post RE: Problem po instalacji programu K3bHmm... to może "klikalnie" Smile

Zacznijmy od tego, czy w Nemo -> Edycja ->Preferencje (Pliki - zakładam, że nadal używasz Cinnamon) masz zaznaczone w Zachowaniu "Automatycznie montuj nośnik po włożeniu i na starcie".

  [Obrazek: 000ZMII.png]

Zamknij i teraz otwórz sobie program "Dyski". Jak widzę nie masz wyodrębnionej partycji /home. Czyli instalacja była ustawiona domyślnie.
Poniżej na przykładzie mojego dysku zewnętrznego, ot takiego magazynu.

  [Obrazek: 20mOcYX.png]

Zaznaczasz po lewej dysk fizyczny, na diagramie odpowiednią partycję, pod nią kółka zębate i wybierasz z menu "Modyfikuj opcje montowania".

To jest domyślne ustawienie automatycznie montowanego zasobu - na pulpicie pojawia się ikonka takiego woluminu.

  [Obrazek: tffBm1e.png]


Ja, żeby takie dyski (czyt. partycje) montowały się zawsze w tym samym miejscu, ustawiam jak na poniższym obrazku:

  [Obrazek: FFkA2Y2.png]

Dymek, który się wyświetlił, jak widzisz pokazuje jakie opcje montowania pojawią się obok wpisu montowanego zasobu w fstab.
Ikonka woluminu nie pojawia się wtedy na pulpicie, ale zasób widoczny jest w lewym panelu w Nemo.
Tu się pobaw... przy czym nie ruszaj pod żadnym pozorem ustawień montowania partycji systemowej "/".

BTW - Windows masz mam nadzieję ustawiony żeby system się zamykał, a nie hibernował - fast boot wyłączony! Bo partycje windowsowe będziesz miał tylko do odczytu.
#12
0
Dobra wszystko w miarę ogarnięte, jest jeszcze kilka niedociągnięć, ale było łatwiej niż myślałem. Dzięki za pomoc Smile
#13
0
No i fajnie. Zamykam.
Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś problemy - załóż wątek dla każdego z nich osobno.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości