Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrypt php nie zawsze się wykonuje
#1
0
Mam na serverze kilka katalogów i każdy katalog ma swój index.php. Zaraz po <body> mam taki skrypt który sczytuje numery IP i daty otworznia pliku index.php i zapisuje do pliku typu txt. Chodzi o to że w jednym katalogu skrypt się wykonuje, a w drugim nie wykonuje się. Treść skryptu poniżej:
Kod:
    <!--?php
file_put_contents('plik1.txt', date('c') . ': ' . $_SERVER['REMOTE_ADDR'] . PHP_EOL, FILE_APPEND);
?-->
Próbowałem już kilku "sztuczek" - nawet wklejałem ten skrypt z tego katalogu i pliku index.php który się wykonuje do tego drugiego katalogu i pliku php zmieniając tylko nazwę pliku txt na plik2.txt - ale w dalszym ciągu skrypt się nie wykonuje. Robiłem zmiany merytoryczne w pliku index.php i wiedziałem że po tym skrypt się nie będzie wykonywał bo to nie pierwszy raz. Proszę o jakąś pomoc w temacie.
#2
1
Better response on post RE: Skrypt php nie zawsze się wykonujePdejrzewam, że to kwestia uprawnień do zapisu, ale zerknij w logi php, to pierwsze co należy robić w razie problemów.
#3
0
(22-04-2022, 21:47)dedito napisał(a): Pdejrzewam, że to kwestia uprawnień do zapisu, ale zerknij w logi php, to pierwsze co należy robić w razie problemów.

Dziękuję za odpowiedź. Do logów PHP nie mam dostępu bo server nie jest mój, ale wiedziałem że w sytuacji gdy jeden skrypt działa, a
drugi taki sam nie działa - to wina jest po mojej stronie. Przyjrzałem się dokładnie temu skryptowi i to wystarczyło
żeby wykryć błąd. Z wklejonego wyżej skryptu można odczytać że jego otwarcie i zamknięcie to odpowiednio :  <!--?php
?-->  tak było w skrypcie który nie działał, a powinno być odpowiednio    <?php  ?> . Ponieważ w skrypt ingerowałem tylko zmieniając
nazwę pliku "zrzutu" - cień padł więc na edytory typu wysiwyg stron www.  Po zbadaniu sprawy okazało się
że winowajcą jest edytor Sea Monkey który dostawia te "minusy" i wykrzyknik. Wyciąłem te znaki ręcznie i było po sprawie.
Skrypty tego rodzaju należy wstawiać po edycji strony, a nie na początku czy też w czasie edycji bo jak się okazuje
Sea Monkey lubi się nimi zaopiekować. Temat do zamknięcia.
#4
0
Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości