Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Jak całkowicie zastąpić Caja?
#1
0
Cześć, 

Caja zjadała 30% CPU mimo że w ogóle nie jest moim menedżerem plików,
usunąłem ją i... jak się możecie domyśleć zniknęły ikony z pulpitu,

czy jest jakiś sposób aby samodzielnie wybrać jaki menedżer plików ma obsługiwać pulpit?
dodam że jako menedżer plików w systemie mam ustawiony PcManFM

pozdrawiam.
#2
0
Moze napisz w ogole z jakiego desktopu lub menadzera okien korzystasz najpierw... Dodgy
#3
0
środowisko MATE (w Mate Caja jest domyślnym menedżerem plików).
menedżer okien to Marco
#4
0
Podobne watki byly na oficjalnym forum minta i określano takie zabawy jako frankenstein'a. Bo i tak trochę jest. Nie lepiej ci wziąć jakiś window manager i pcmanfm jako desktop? Zupełnie nie rozumiem usuwania pakietów ściśle połączonych z twoim DE.

Dodano po pewnym czasie:
Ale coś udało się znaleźć. Tutaj gość porusza problem, że pomimo prób Caja nadal robi desktop ikony itp i pisze jak to ukrucić:
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.p...5#p1071625

W skrócie:
Kod:
gsettings set org.mate.background show-desktop-icons false

Odysłam do postu i w ogóle radzę przejrzeć wątek.
#5
0
Podsumowując...

Obecnie używane najpopularniejsze środowiska graficzne w Linuksach są mocno zintegrowane (takie czasy niestety). Nie jest zalecane dokonywanie zmian w ich składnikach.
Jeśli potrzebujesz PCManFm, instalujesz XFCE, jeśli Nemo, Cinnamon, itd. Można próbować dograć jakiś program i ewentualnie ustawić go jako domyślny. Usuwanie nie jest najlepszym pomyłem. Na własnej skórze przekonałem się o tym jakiś czas temu, kiedy chciałem zmienić domyślny dla Minta Network Manager na Wicd... środowisko już się nie podniosło po usunięciu NM. Musiałem się mocno nagimnastykować, żeby przywrócić system do działania.

Czy autor wątku uznaje odpowiedzi za wyczerpujące temat?
#6
0
dzięki za odpowiedzi,
temat wyczerpany.

Cytat:Jeśli potrzebujesz PCManFm, instalujesz XFCE, jeśli Nemo, Cinnamon, itd. 

Trudno mi się z tym zgodzić, weźmy np. środowisko LXDE, PCManFM jest w nim domyślnym menedżerem plików, z resztą nie bez powodu, lekki, funkcjonalny, wszystko czego potrzeba, PCManFM używam od wielu lat w Mate jako domyślny.

z kolei Caja mimo że obsługiwała jedynie pulpit z ledwo paroma ikonami, od któregoś momentu zaczęła pożerać 50-100% CPU i musiałem podjąć ten radykalny krok usunięcia ze skutkiem natychmiastowym.


jeszcze raz dziękuję za solucję
#7
0
(06-05-2022, 09:02)damiantao napisał(a): dzięki za odpowiedzi,
temat wyczerpany.

Cytat:Jeśli potrzebujesz PCManFm, instalujesz XFCE, jeśli Nemo, Cinnamon, itd. 

Trudno mi się z tym zgodzić, weźmy np. środowisko LXDE, PCManFM jest w nim domyślnym menedżerem plików, z resztą nie bez powodu, lekki, funkcjonalny, wszystko czego potrzeba, PCManFM używam od wielu lat w Mate jako domyślny.

Przypominam, że pisaliśmy o Mincie, który z wydania na wydanie robi się coraz bardziej monolityczny, jeśli chodzi o środowisko graficzne.

Zamykam/oznaczam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości