Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane recordMyDesktop jak zapisać plik (alternatywny program)
#1
0
Mint 20.3 Mate 64 bit
Kombinuję z tym programem żeby nagrać z pulpitu odtwarzany filmik, w sieci odkryłem jaka komenda żeby uruchomić, jaka do pausy, jak zatrzymać, jak wyjść z programu, ale nie znalazłem komendy żeby zapisać. Niemal wszystkie opisy są dla interface graficznego, tyle tylko że w Mint tenże się nie instaluje, przynajmniej z polecenia apt-get install recordmydesktop. Chcę nagrać coś z FB bo decydenci FB nadali temu filmikowi status nieprawdziwości i używałem różnych sztuczek żeby go nagrać i nic z tego nie wyszło.
#2
0
A nie prościej użyć Kazam? Możesz go zainstalować komendą, Synapticem, albo przy pomocy menedżera oprogramowania.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



#3
1
Better response on post RE: recordMyDesktop jak zapisać plikPewnie prościej, ale można też przeczytać dokumentację do programu Smile
http://recordmydesktop.sourceforge.net/d...tation.php
#4
0
(05-05-2022, 16:52)ontos napisał(a): A nie prościej użyć Kazam? Możesz go zainstalować komendą, Synapticem, albo przy pomocy menedżera oprogramowania.

Zanim napisałem to był już zainstalowany i kilka prób zrobłem. Nagrywał, ale odtwarzanie nie miało dźwięku. Nagrywanie z FB, oprócz tego nagrywał "poklatkowo" (filmik).

Dodano po pewnym czasie:
(05-05-2022, 17:41)dedito napisał(a): Pewnie prościej, ale można też przeczytać dokumentację do programu Smile
http://recordmydesktop.sourceforge.net/d...tation.php

Po otworzeniu siee tej strony jst "spis terści' i jak klikne jakis konkret to sie okazuje że tam nic nie ma , "a jak cos" to trzeba maila wysłać.

Dodano po pewnym czasie:
OK - widzę że nietęgo w temacie te programy stoja. Może w takim razie coś do ściągnięcia tak oflagowanego wątku. ? Zastępowałem www przez m , próbowałem downloadhelper i facebook downloader - wszystko na nic.
#5
0
Ja nie wiem jak ty to czytasz skoro dostrzegasz tylko "nic".
http://recordmydesktop.sourceforge.net/manpage.php
Ja dostrzegam konkretny przykład ...
Cytat:while a command like:
~$ recordmydesktop foo.ogv
will write output to foo.ogv
czytać mi się dalej nie chce bo pewnie znalazłbym więcej przykładów, a nie chciałbym nikogo pozbawiać satysfakcji w samodzielnym dotarciu do rozwiązania, dodam, że wymagającym tylko czytania ze zrozumieniem, powszechnie dostępnej dokumentacji.
#6
0
Ale rzeźbita Smile
simplescreenrecorder:
Wejście:

[Obrazek: ObHmq7T.png]


Wyjście:

[Obrazek: GWVfI4l.png]


Plik, "Zapisz jako" wskazujesz położenie i nazwę pliku, który powstanie...


[Obrazek: MWLJP9W.png]


Minimalizujesz program, wciskasz Ctrl+R (nagrywanie) i potem drugi raz ten sam zestaw klawiszy na "stop". Voila.
#7
1
Better response on post RE: recordMyDesktop jak zapisać plikTylko, że on nie ma gui, w tym sęk.
Aczkolwiek może to kolejny PEBCAK.

Update: ok z rozpędu nie zauwazyłem, że piszesz o SSR.
#8
0
#9
0
(05-05-2022, 20:01)dedito napisał(a): Tylko, że on nie ma gui, w tym sęk.
Aczkolwiek może to kolejny PEBCAK.

Update: ok z rozpędu nie zauwazyłem, że piszesz o SSR.

Dziękuję za pomoc. Ja ten SSR użyłem jako pierwszy i mi nie poszlo. Potem były inne, a ostatnio recordMyDesktop który wprawdzie nagrał poprawnie film - nie "poklatkowało" , ale łyżką dziegciu było to że dźwięk się bardzo cicho nagrał. Postanowiłem wrócić do SSR, ale na innym Lnuxie i na innym komputerze bo ten Linux wydał mi sie mocno podejrzany bo wiele programów nie chciało na nim pracować, próbowałem naprawiać biblioteki , etc, ale nie pomogło. Zainstalowałem ten SSR na innym kompie i problem zniknął jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki. 
Temat do zamknięia


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości