Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z uruchomieniem programu AntScope2-1.2.6-ubuntu-21.10.AppImage
#1
0
Witam. Jestem zdecydowanie początkującym użytkownikiem linuxa. Spodobał mi się Mint i chcę go sprawdzić czy nadaje się też do pracy. Do moich potrzeb wykorzystuję program AntScope2 którego znalazłem w wersji na linux ubuntu w formie AppImage (AntScope2-1.2.6-ubuntu-21.10.AppImage). Jednak mimo nadania w uprawnieniach zezwolenia na wykonywanie pliku jako programu ten się nie uruchamia - po kliknięciu (x2) nic się nie dzieje. Po kliknięciu prawym i wybraniu uruchom za pomocą AptURL wyskakuje komunikat: Wprowadzono nieprawidłowy adres URL:"/home/linux/Pobrane/AntScope2-1.2.6-ubuntu-21.10.AppImage". Kończenie działania. Brak znaku ":" w adresie URl

Sprawdziłem inny program i AppImage normalnie odpalił po nadaniu uprawnień. Dodatkowo przeniesienie pliku np. na pulpit tez nic nie dało.

Link do softu:
https://rigexpert.com/files/software/Ant...2forlinux/

System:
  Kernel: 5.15.0-52-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 11.2.0 Desktop: Cinnamon 5.4.12
    tk: GTK 3.24.33 wm: Mutter dm: LightDM Distro: Linux Mint 21 Vanessa base: Ubuntu 22.04 jammy
Machine:
LENOVO ThinkCentre M58
CPU: Intel Core2 Quad Q8300 bits: 64 type: RAM 6GB DDR3: Intel 4 Series Integrated Graphics vendor: Lenovo driver: i915
Odpowiedz
#2
0
Uruchom w terminalu i pokaż wynik.
Odpowiedz
#3
0
(01-11-2022, 17:06)dedito napisał(a): Uruchom w terminalu i pokaż wynik.

Co i jak mam uruchomić w terminalu?

Ps. ten sposób u mnie nie działa:
https://www.facebook.com/RigExpertUkrain...100945907/
Odpowiedz
#4
0
Wyszukanie tego "Linux, jak uruchomić program w terminalu", to kwestia paru sekund, a zdobyta wiedza zostanie na lata.
Odpowiedz
#5
0
(02-11-2022, 11:16)dedito napisał(a): Wyszukanie tego "Linux, jak uruchomić program w terminalu", to kwestia paru sekund, a zdobyta wiedza zostanie na lata.


Chodzi o to że nic się nie uruchamia w konsoli też nie. Po wpisaniu nazwy pliku w konsoli otrzymuję komunikat "nie znaleziono polecenia". Inne programy jak np. Firefox czy Gimp nomalnie startują po wpisaniu w terminalu.
Odpowiedz
#6
0
Bo musisz przejść do katalogu z programem.
Odpowiedz
#7
Photo 
0
(02-11-2022, 14:30)dedito napisał(a): Bo musisz przejść do katalogu z programem.

Przechodzę do katalogu (/home/linux/Pobrane), kopiuję też nowo utworzonego (/home/linux/AntScope2) i na pulpit (/home/linux/Pulpit) dodatkowo zmieniałem też nazwę. Wszelkie zabiegi kończą się tym że go "nie widzi" jak chcę uruchomić (w konsoli - nie znaleziono polecenia, po kliknięciu x2 nic się nie dzieje). W konsoli oczywiście po wykonaniu ls plik z nazwą jest widoczny.

Czy możesz zobaczyć u Siebie ten programik czy rusza normalnie?
Odpowiedz
#8
0
Pokaż jak to robisz lub RTFM https://docs.appimage.org/introduction/q...quickstart
Spróbuj też wersje dla starszych Ubuntu.

P.S. Nie mam Minta więc nie sprawdzę czy się uruchamia.
Odpowiedz
#9
0
(02-11-2022, 20:44)dedito napisał(a): Pokaż jak to robisz lub RTFM https://docs.appimage.org/introduction/q...quickstart
Spróbuj też wersje dla starszych Ubuntu.

P.S. Nie mam Minta więc nie sprawdzę czy się uruchamia.

Proszę bardzo już pokazuję:

Cytat:mike@mike-mint:~$ ls
Dokumenty  Muzyka  Obrazy  Pobrane  Publiczny  Pulpit  Szablony  Wideo
mike@mike-mint:~$ cd Pobrane
mike@mike-mint:~/Pobrane$ ls
AntScope2-1.2.5-ubuntu-19.10.AppImage  readme.txt
AntScope2-1.2.5-ubuntu-20.04.AppImage  rigexpert-usb.rules
AntScope2-1.2.6-ubuntu-21.10.AppImage
mike@mike-mint:~/Pobrane$ chmod +x AntScope2-1.2.6-ubuntu-21.10.AppImage
mike@mike-mint:~/Pobrane$ ./AntScope2-1.2.6-ubuntu-21.10.AppImage
./AntScope2-1.2.6-ubuntu-21.10.AppImage: error while loading shared libraries: libQt5PrintSupport.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory
mike@mike-mint:~/Pobrane$ chmod +x AntScope2-1.2.5-ubuntu-20.04.AppImage
mike@mike-mint:~/Pobrane$ ./AntScope2-1.2.5-ubuntu-20.04.AppImage
Inconsistency detected by ld.so: dl-call-libc-early-init.c: 37: _dl_call_libc_early_init: Assertion sym != NULL' failed!
mike@mike-mint:~/Pobrane$ chmod +x AntScope2-1.2.5-ubuntu-19.10.AppImage
mike@mike-mint:~/Pobrane$ ./AntScope2-1.2.5-ubuntu-19.10.AppImage
Inconsistency detected by ld.so: dl-call-libc-early-init.c: 37: _dl_call_libc_early_init: Assertion
sym != NULL' failed!
mike@mike-mint:~/Pobrane$

Sprawdziłem też na innej maszynie z Mint i jest to samo. Więc chyba programik nie dla Minta niestety. Chodz dziwne jak na AppImage.
Odpowiedz
#10
0
No jest to już jakaś baza do poszukiwań.
Zacząłbym od doinstalowania paczki libqt5printsupport5 i ponownie spróbował uruchomić wersję dla Ubuntu 21.10.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości