Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie widzę biosu,ciemność widzę.
#1
0
Hey wszystkim.
Zna ktos może magiczny sposob wejscia do biosu z poziomu systemu?
Używam laptopa z wyrwaną matrycą jako stacjonarnego(monitor zewnęczny) nie moge sie dostać do biosu po prostu go nie widzę.
monitor wyświetla obraz logo minta,wszystko wcześniej to ciemnosc.
Jusz sie prawie poddalem ale moze ktos zna jakies zaklęcie.
Odpowiedz
#2
0
Wejdź na stronę producenta, ale wątpię aby oferował coś dla OS z rodziny GNU/Linux.
Jak będzie dla Windows to wtedy być może będzie możliwość ustawić domyślny monitor.
Odpowiedz
#3
0
Także używam LM 21 Cinnamon. W menu Grub mam opcję "UFEI Firmware Settings".
Odpowiedz
#4
0
(07-12-2022, 01:19)FANatyk napisał(a): Hey wszystkim.
Zna ktos może magiczny sposob wejscia do biosu z poziomu systemu?
Używam laptopa z wyrwaną matrycą jako stacjonarnego(monitor zewnęczny) nie moge sie dostać do biosu po prostu go nie widzę.
monitor wyświetla obraz logo minta,wszystko wcześniej to ciemnosc.
Jusz sie prawie poddalem ale moze ktos zna jakies zaklęcie.

Ja też używam do mojej małej Toshiby NB510 monitora zewnętrznego i przed chwilą na potrzeby odpowiedzi w temacie wszedłem do Bios;a normalnie - podczas uruchamiania się laptopa wciskam odpowiednio wcześnie  klawisz F2 i wchodzę do Bios z wyświatlaniem na monitorze, a ekran laptopa mimo że sprawny - "milczy". Może w tym laptopie inaczej się włącza Bios  więc poszukaj w internecie, ale raczej tam nie znajdziesz ustawienia monitora domyślnego.
 
W Systemie możesz ustawić domyślny monitor  w: Menu Start  -->  Centrum Sterowania --> Ekrany i tam ustaw co potrzeba.
Napisałem na podstawie Linux Mint 20.3 , Mate , 64 bit PL
Odpowiedz
#5
0
Dzieki wszystkim za zainteresowanie.Gruba tesz nie widzę choc zwiększylem mu czas wyswietlania,monitor ożywa równo z logiem minta.
Ustawianie w systemie nic nie daje ponieważ dotyczy systemu.trudno,zostanie zapieczetowany na zawsze.
Odpowiedz
#6
0
Co to za model laptopa?
Wrzuć zdjęcie klawiatury. Być może są klawisze do aktywacji monitora zewnętrznego.
[Obrazek: 9v3g6sW.jpg]
Odpowiedz
#7
0
(07-12-2022, 20:27)dedito napisał(a): Co to za model laptopa?
Wrzuć zdjęcie klawiatury. Być może są klawisze do aktywacji monitora zewnętrznego.
[Obrazek: 9v3g6sW.jpg]

Dodano po pewnym czasie:
Jasne są ,oczywiscie tesz bez reakcji.Nawet grupa Anonimus nie włamie mi się do biosa.
Odpowiedz
#8
0
Czasem Fn jest aktywny już przy starcie i nie trzeba go wciskać.
Odpowiedz
#9
0
(07-12-2022, 20:21)FANatyk napisał(a): Gruba tesz nie widzę choc zwiększylem mu czas wyswietlania,monitor ożywa równo z logiem minta.

Grub to system, pojawia się po logo Minta. Wywołaj go klawiszem Shift albo Esc.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości