Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reinstalacja systemu
#1
0
Szanowni koledzy,
Postanowiłem przeinstalować minta. Już mi się nie chce walczyć ze sterownikami(osobny wątek).
Obecnie mam Cinnamona, a chcę sprawdzić XFCE.
Mam dwa pytania w związku z tym.
1. Czy w Operze zostaną zapisane hasła? ( /Home jest osobną partycją)
2. Oprócz spraw które oczywiście chcę zostawić, co można wywalić z /Home?
Odpowiedz
#2
0
Wiesz, gdzie Opera trzyma config? Nie mam jej od jakiegoś czasu i sprzątałem w domu.
Jeśli ten katalog zostanie wszystkie hasła powinny się zachować. Zawsze możesz je wyświetlić w operze i profilaktycznie spisać... wiesz, komputer to rzecz martwa, może być złośliwa.
Przy przejściu na xfce to chyba zostawiłbym katalogi z konfigami konkretnych programów (te ukryte z kropkami) i katalogi użytkownika. Resztę można gdzieś schować np. do katalogu (zapas) na /home. Mniejsze ryzyko, że coś się pogryzie. Nie wiem czy pamiętasz był taki przypadek na starym forum...
Odpowiedz
#3
0
Ja robię tak:
Mam oddzielne partycje / oraz /home
jak przeinstalowuję to na starym /home zmieniam nazwę (z przemek na xfce-old na przykład)
Partycji /homr nire formatuję,więc stare ustawienia zostają.
Do swojego nowego,czystego folderu na /home przepisuję z xfce-old:
-dokumenty i pliki
-potrzebne rzeczy z .config,.local
-foldery niektórych programów jak Virtualbox,playonlinux (ale stare ustawienia wine wywalam)
i wszystko działa.

Nie wiem tylko,gdzie system XFCE trzyma ustawienia symboli z Thunara (którymi możemy oznaczyć plik/katalog)
Ktoś wie?
Odpowiedz
#4
0
Odpowiedz
#5
0
Dziękuję za odpowiedzi.
Temat nieaktualny. 
Spaprałem sprawę. Cały /Home sformatowałem. :-(
Wszystko poszło w niebyt.
Zupełnie niechcący.
Ale tak dla przestrogi powiem kolegom szanownym, 
nie róbcie takich rzeczy po kilku drinkach.  Confused

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
0
Sformatowany home jest jeszcze do odzyskania, zależy co robiłeś po, bo jeśli doszło do nadpisania jakimiś nowymi danymi to faktycznie można mówić o "niebycie".
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości