Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane blokowanie wybudzania systemu myszką
#31
0
(08-06-2019, 18:04)onlinemaster napisał(a): ...nie wiem jak to ugryźć i nawet po jakiej frazie szukać pomocy w czeluściach neta, żeby dojść do tego, która linijka cyferek to mysz...
A bo ty nie wiesz jaką masz myszę (nie ma żadnego branda na niej)? Ja w gógla wpisałem "Xenta mouse" i jak dla mnie to może być ta pozycja. To na prawdę takie trudne? :>

(08-06-2019, 18:04)onlinemaster napisał(a): ...system powinien być prosty, instynktowny, a nauka jego obsługi nie powinna wymuszać na użytkowniku potrzeby przyswajania wiedzy programistycznej...

Ja siedzę na linux od paru lat i chyba jestem jedynym (przynajmniej takie wrażenie odnoszę) osobnikiem, który przekopał się do najniższych warstw tego systemu i jednocześnie nie potrafi programować... Jak to jest możliwe by używać linux'a i nie potrafić programować? Bo nauka obsługi systemu i nauka programowania to są odrębne rzeczy i możesz być cudowny wręcz w obsłudze swojego systemu bez ruszania w ogóle programowania (co mój przypadek potwierdza) i odwrotnie. A to jaki będzie dany system zależy jedynie od jego użytkownika. No i w twoim przypadku widać, że system rozleci się raz dwa, bo szwankuje u ciebie zdolność logicznego rozumowania. Tak trudno wpisać w gógla "edycja plik admin linux" (albo po angielsku), by znaleźć odpowiedź na to pytanie, które ci uniemożliwiło dodanie reguły do pliku?

(08-06-2019, 18:04)onlinemaster napisał(a): tylko dzięki prostocie i możliwości wyklikania wszystkiego, Linux ma szanse na powodzenie,
System operacyjny nigdy nie będzie prosty, nie ważne czy linux czy windows czy cokolwiek innego. Sam kernel linux'a jest tworzony i rozwijany przez kilkadziesiąt tysięcy programistów, a jak do tego dojdzie cała masa oprogramowania takiego użytkowego, to jedyne co możesz w tym oceanie możliwości zrobić, to utonąć, chyba, że wytworzysz sobie.... zdolność logicznego myślenia.

(08-06-2019, 18:04)onlinemaster napisał(a): ...takich maniaków jak Ty i jeszcze kilka osób obecnych na tym forum jest naprawdę niewiele...
Ja nie jestem maniakiem, ino potrafię logicznie myśleć i uczyć się rozwiązując napotykane problemy. Jeśli się nie stykasz z problemami, to ich nie masz i mózg się nie rozwija. Tak jak ktoś to powiedział: "jak będziemy dzieciom usuwać kamienie spod nóg, to w dorosłym życiu potkną się one o ziarnko piasku". Więc albo zaczniesz się interesować systemem, który masz zamiar używać, albo... lepiej nie wychodź na "plażę". Big Grin
Odpowiedz
#32
0
Ech, co za życie nikt już myszek nie "obraca" ? Tam jest taka wiele mówiąca naklejka na każdej jednej. I nie jest to nieprzyzwoite Big Grin
Odpowiedz
#33
0
(09-06-2019, 09:13)yahoob3 napisał(a): Twoja myszka to nie przypadkiem Xenta?
Kod:
Bus 002 Device 013: ID 1d57:fa60 Xenta

to była moja pierwsza myśl, ale wyniki z google z frazą "xenta" mówią o jakiś sterownikach do systemów grzewczych i czymś tam jeszcze, na myszce też nic takiego nie pisze, znów "xenta mouse" zwraca wyniki ale myszy innej firmy, a myszka jest z Asus-a, no chyba...że dla Asusa właśnie oni ją produkują ;-)
Acer Aspire E5-571, i3-4005U, Intel HD Graphics 4400, 8 GB,  128 SSD
Odpowiedz
#34
0
Odpowiedz
#35
0
(09-06-2019, 09:15)ciastek1981 napisał(a): Wystarczyło ruszyć głową tzn. wypiąć myszkę i sprawdzić lsusb przed i po Big Grin

(09-06-2019, 18:49)yahoob3 napisał(a): Zrób tak: https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...06#pid2406 i się wyjaśni Smile

tak zrobię Wink

Dodano po pewnym czasie:
OK, poszedłem trochę dalej, tym razem utknąłem na:


Cytat:
Kod:
# udevadm monitor --property

W regule mamy jeszcze linijkę z

Kod:
RUN+=

która w przypadku dopasowania sprzętu ma uruchomić...


w instrukcji z tego linku

nie wiem co dalej, nie jarzę tego, pewnie dlatego, bo szwankuje u mnie zdolność logicznego rozumowania, jak napisał kolega @morfik Wink
Acer Aspire E5-571, i3-4005U, Intel HD Graphics 4400, 8 GB,  128 SSD
Odpowiedz
#36
1
Better response on post RE: blokowanie wybudzania systemu myszkąDla ekspertów pewne sprawy są tak oczywiste że nie mogą zrozumieć jak ktoś może mieć z tym problemy. Z czasem pewnie też będziesz tak myślał. Na razie ważne jest że nie opuszcza cię poczucie humory. Big Grin

W międzyczasie możesz przetestować moje rozwiązanie. Żeby je włączyć wystarczy wykonać to polecenie i zrestartować komputer:

Kod:
sudo sh -c 'echo "#!/bin/bash -e \necho "EHC1" > /proc/acpi/wakeup \necho "XHC" > /proc/acpi/wakeup \nexit 0" >> /etc/rc.local' && sudo chmod +x -v /etc/rc.local

Żeby je wyłączyć wystarczy to polecenie:

Kod:
cd /etc
sudo rm rc.local
Odpowiedz
#37
0
(09-06-2019, 19:34)onlinemaster napisał(a): nie wiem co dalej

No jak już dodałeś regułę do pliku, to zmień te numery w oparciu o wyjście lsusb i przeładuj politykę udeva. Potem odłącz i podłącz myszę. Tam prościej się tego nie dało napisać w tym artykule. xD
Odpowiedz
#38
0
(10-06-2019, 16:43)magnus napisał(a): W międzyczasie możesz przetestować moje rozwiązanie. Żeby je włączyć wystarczy wykonać to polecenie...

WIELKIE dzięki chłopie, proste i skuteczne!  Smile  To z pewnością przyda się też i innym takim matołom jak ja  Big Grin


(10-06-2019, 18:17)morfik napisał(a): No jak już dodałeś regułę do pliku, to zmień te numery w oparciu o wyjście lsusb i przeładuj politykę udeva. Potem odłącz i podłącz myszę. Tam prościej się tego nie dało napisać w tym artykule. xD

Dzięki, już mam zrobione w inny sposób. xD
Acer Aspire E5-571, i3-4005U, Intel HD Graphics 4400, 8 GB,  128 SSD
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości