Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Dropbox- Zapis w "Magazynie" zamiast na SSD
#1
0
Witajcie,

Mam problem z Dropboxem Premium.

Posiadam 2 Dyski- SSD, na ktorym stoi mój Mint oraz "Magazyn" 1GB HDD.

Po instalacji Aplikacji domyślnym miejscem magazynowania danych z Dropboxa jest oczywiście SSD. Zaczyna brakować mi miejsca i chciałbym zamienić lokalizacje katalogu w ktorym wszystko będzie mi się aktualizowało. Niestety na dobrych chęciach utknąłem, ponieważ nie jestem w stanie edytować plików, dodawać folderów ect. w moim "Magazynie" (jedynie gdy otworze go jako administrator, klikając prawym przyciskiem myszy. Moje konto ma prawa administratora). Sama aplikacja Dropboxa również nie może niczego w nim zapisać. Gdy wybieram lokalizacje na HDD wyskakuje oczywisty blad.

Stąd moje pytanie drodzy użytkownicy.. Jak nadać na stałe prawa roota aplikacji Dropbox (uruchamia się automatycznie podczas startu systemu). Bardzo proszę o pomoc. Kazda pomoc jest na wagę złota.

Pozdrawiam.

Dodano po pewnym czasie:
Oczywiście pomyłka 1TB HDD
#2
1
Better response on post RE: Dropbox- Zapis w "Magazynie" zamiast na SSDRaczej powinieneś iść w drugą stronę, tzn utworzyć folder za pomocą roota a następnie zmienić jego właściciela na siebie, wtedy folder będzie traktowany normalnie
po stworzeniu katalogu spróbuj użyć tego w terminalu:
Kod:
sudo chown -R TwojaNazwa:TwojaGrupa ŚcieżkaDoFolderu
albo mając otwarty dysk jako administrator kliknij prawym przyciskiem na folderze -> właściwości -> uprawnienia zmień wszystko na takie same parametry jak masz na katalogach w katalogu domowym(home)
#3
1
#4
0
Faktycznie to było mniej skomplikowane, niż sądziłem Smile
Dzięki Karpiu!

Temat zamknięty.

Dodano po pewnym czasie:
dedito

Rozumiem, czemu podrzuciłeś mi link z Pomocy Dropboxa.
Ale bez obaw. Korzystam z PC i "Magazyn" to dysk zamontowany na stałe.
Nie ma tu problemu.

Jeszcze raz dzięki.
#5
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości