Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Mint 19 zbiera śmieci?
#1
0
Cześć,
wraz z zainstalowaniem wersji 19 rozpoczęły się problemy z miejscem na dysku. Konkretnie w katalogu głównym, zwłaszcza w podkatalogu var, ale nie tylko, bo i temp, a także pewnie i gdzie indziej. Ja nie ściągam nie wiem ilu plików z netu, pomijając fakt, że te pliki lądują przecież w home, a system zgłasza brak miejsca w katalogu głównym, jak wspomniałem. Po prostu system zbiera dużo śmieci i trzeba je usuwać ręcznie, ale ponieważ do końca nie wiem, które pliki i katalogi są ważne, a które nie, mam dylemat. Zgłaszałem ten problem na starym forum (miałem tam innego nicka), ktoś pomógł, ale to cały czas wraca. Mam pytanie, czy wersja 19 jest znana pod tym względem? Może lepiej wrócić do starszego systemu?
#2
0
Skoro ktoś wcześniej pomógł, zastosuj się do tych rad.
#3
0
Po analizie wykorzystania dysku nasuwają mi się takie pytania:
- czy w katalogu /user/share/libreoffice można usunąć katalog help?
- czy w katalogu /user/share/locale można coś pousuwać? Pewnie lepiej by było jakoś w opcjach systemu zostawić lokalizację polską i japońską (uczę się tego języka), a resztę wywalić.
- katalog user/share/icons też jest duży, może dałoby się wywalić, z czego się nie korzysta
- katalog /var/lib/flatpak zajmuje dużo miejsca. Z tego, co kojarzę, ten flatpak nie jest wcale potrzebny do szczęścia. Czy to prawda?
-

Dodano po pewnym czasie:
(28-08-2019, 12:26)dedito napisał(a): Skoro ktoś wcześniej pomógł, zastosuj się do tych rad.
No tak, ale jest to wkurzające. Bardziej chodziło mi o odpowiedź na pytanie, czy to jakaś typowa przypadłość tej wersji, wtedy pomyślę o zmianie.
#4
0
Nie sądzę aby to była przypadłość tej wersji.
Coś Ci spamuje pewnie w logach.
Katalogu /user/ nie ruszaj.
/var/lib/flatpak możesz usunąć.
Wcześniej jednak przeskanuj sobie dysk pod kątem zajętości https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...11#pid2711
#5
0
Ja miałem ten problem, ale rozwiązanie było banalne - jak masz ustawiony Timeshift? Ile kopii na pozostawiać?
#6
0
(28-08-2019, 14:01)przemox napisał(a): Ja miałem ten problem, ale rozwiązanie było banalne - jak masz ustawiony Timeshift? Ile kopii na pozostawiać?
Ja z tego nie korzystam.

Dodano po pewnym czasie:
(28-08-2019, 12:50)dedito napisał(a): Nie sądzę aby to była przypadłość tej wersji.
Coś Ci spamuje pewnie w logach.
Katalogu /user/ nie ruszaj.
/var/lib/flatpak możesz usunąć.
Wcześniej jednak przeskanuj sobie dysk pod kątem zajętości https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...11#pid2711
A czy aplikację flatpak też można usunąć? Nie wiem o niej za dużo, ale raczej nie będę z niej korzystał.
#7
1
Better response on post RE: Mint 19 zbiera śmieci?Flatpaka też można usunąć.
#8
0
W sumie okazuje się, że jedynym rozwiązaniem jest ręczne kasowanie plików. Fajną rzecz też ktoś zrobił robiąc spis poradników, też z tego skorzystałem. Dziękuję za pomoc i zamykam wątek.
#9
0
Dedito wpadł na ten genialny pomysł Smile

Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości