Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Instalacja, tworzenie partycji, katalogu
#1
0
Miło wszystkich powitać. W związku, że właśnie zacząłem przygodę z linuks-em natknąłem się na pierwsze problemy, mianowicie...
1. Zainstalowałem MINT-a 19.2 wybierając opcję by wyczyścił wszystkie dane, partycje.
2. Po zakończeniu instalacji, przeprowadzeniu aktualizacji sterowników, oraz pozostałych zabrałem się za tworzenie nowej partycji na której mógłbym przechowywać dane.
3. Z bootowalnego pendriv-a uruchomiłem program gpart, w którym podzieliłem tę jedyną partycję tak, by stworzyć nową partycje 200gb a reszta rzecz jasna miała pozostać (dysk 250GB)
4. Nadałem partycji etykietę "Moje pliki" i wybrałem dla niej system plików EXT4

Problem w tym, że nie da się w nim utworzyć żadnego katalogu. Dopiero jak kliknę prawym przyciskiem myszy i wybiorę, by uruchomić jako administrator to opcja "utwórz katalog" staję się dostępna. Zamysł był taki, by na tej partycji gromadzić wszystkie pliki a tu taki "zonk". Jest jakiś prosty sposób na to, bym za każdym razem nie musiał tego robić?

Dlaczego pokazuje, że coś jest na tej partycji jak dopiero co została utworzona i jest pusta?

   
#2
1
Better response on post RE: Instalacja, tworzenie partycji, kataloguOtwórz terminal (Ctrl+Alt+T) i wklej to polecenie (Ctrl+Shift+V):
Kod:
sudo chown -R antek "/media/antek/MOJE PLIKI"
enter, podaj hasło, enter.
#3
0
(03-09-2019, 23:24)yahoob3 napisał(a): Otwórz terminal (Ctrl+Alt+T) i wklej to polecenie (Ctrl+Shift+V):
Kod:
sudo chown -R antek "/media/antek/MOJE PLIKI"
enter, podaj hasło, enter.

Utworzył się katalog lost+found na partycji moje pliki, który usunąłem. Polecenie zadziałało. Dziękuję.
#4
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości