Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja biosu na Mincie
#1
0
Witajcie! 
1) Czy na Linuxie Mint mogę zaktualizować Bios laptopa HP Elitebook przez sciągnięcie ze strony HP pliku .tgz i zainstalowanie go (klikając myszką) ?


2) Na stronie HP aktualizacja biosu dla windowsa jest z tego roku, a dla Linuxa jest z 2012r. 
a) Jeżeli na laptopie są dwa systemy (win 10 pro i Linux Mint), to lepiej dokonać aktualizacji biosu używając windowsa? (czyli użyć aktualizacji z 2019r)


b) Użycie poniższej aktualizacji biosu (pliku .tgz z 2012r) ma sens tylko wtedy jeśli Linux jest jedynym systemem na laptopie?

[Obrazek: p0Sb1Hhl.png]
Odpowiedz
#2
0
Nie zawsze najnowszy Bios jest najlepszy ale warto sprawdzić jaki będzie chodził laptop na nowym Biosie. Skoro masz Windowsa 10 nie warto kombinować tylko zrobić wszystko na tym systemie, ponieważ wgrasz na nim każdą wersję.
Odpowiedz
#3
0
Zobacz też czy jest jakiś opis zmian, pamiętam że kiedyś na starym komputerze miałem sytuacje że po kilku latach został dodany bios płyty głównej, który wyłączał jakąś funkcje bo były problemy z licencją na jej wykorzystanie więc zdroworozsądkowo nie powinno się jej instalować, po co tracić funkcję nawet jeśli się z niej aktualnie nie korzysta, no i ja na twoim miejscu bym zainstalował z Windows chyba że masz funkcję w biosie do aktualizacji, to wtedy sam plik z aktualizacją(nie jej instalator!) wgrywasz tak jak zalecił producent np. na pendrajwa i uruchamiasz tą opcję w biosie
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości