Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Problem z uruchomieniem mint 19.2
#1
0
Witam,
Jako że Windows 10 doprowadza mnie do pasji, postanowiłem jeszcze raz ( z bardzo wielu razy, wiec, jeżeli chodzi o Linuksa, jestem zielony ) przeprosić się z Linuksem, spróbowałem kilku wersji i jak kiedyś najbardziej jednak podeszła mi mięta, ale tu pojawił się problem ( na staruszku i72600k nie miałem takich problemów)

Po zrobieniu pendrive prawdopodobnie każdym dostępnym programem pod Windows, nie da się odpalić live minta - opcja  uefi, normalnie,w compatibility, z nodeset itd (grub->czrny ekran , w międzyczasie wentylatory na chwile idą na maxa, po czym wyłącza sie ekran i trzeba resetować kompa ręcznie), wybierając opcje bez uefi, tylko w compatibility mode czasami wstanie system, wtedy instalacja na dysku ręcznie kończy się brakiem botowalnej partycji, instalacja automatyczna ma problem z brakiem dostępu do 1 dysku po dość prostym obejściu tego problemu  i restarcie powrócił problem z próbą odpalenia live.

Skończyły mi się pomysły...

ps. - bez żadnego problemu odpaliłem i zainstalowałem ostatnie Ubuntu, Manjaro, odpaliłem endless, deepin, dokładnie ten sam problem co z miętą miałem z debianem z kde (z cinamon udało mi się odpalić), oraz z elementary OS


komp:
asrock Z390 Taichi Ultimate
i9-9900k
Shapire radeon rx590
16gb ram
1 dysk m2  -> (Windows UEFI)
2 dysk sdd ->  data
3 dys sdd <--- czysty na linuxa
4 dysk HDD - >data
5 Dyst Hdd - >data
#2
0
Spróbuj Rufusem. Ma opcje MBR - UEFI/BIOS i GTP - UEFI bez CSM, jak zapyta jak nagrać obraz, wybierz ISO.
#3
0
Taka prośba, nie używaj skrótów myślowych bo ciężko się domyślić co konkretnie masz na myśli.
W stopce jest informacja jak zadawać pytania. Może pomoże, może nie.
W razie czego będziemy działać na czuja Smile
#4
0
Rufus był pierwszym programem...efekt j.w.
#5
0
Rozumiem, że próbowałeś wszystkich kombinacji?
#6
0
tego nie  wiem  spróbowałem tego co znalazłem w necie , w temacie linuksa jestem zielony, w rufusie owszem każda opcja

Dodano po pewnym czasie:
(27-10-2019, 20:57)dedito napisał(a): Taka prośba, nie używaj skrótów myślowych bo ciężko się domyślić co konkretnie masz na myśli.
W stopce jest informacja jak zadawać pytania. Może pomoże, może nie.
W razie czego będziemy działać na czuja Smile


1. zrobiony pendrive z instalką ostatniego mint 19.2 każdym polecanym programem, jaki znalazłem w sieci.

2. Wybierając z menu botowania uefi - pendrive, mieta po pokazaniu gruba wywala się do czarnego ekranu , nie działa comatybility mode ani nodest itp

3.wybierając botowanie bez uefi, czasami system wstanie , wtedy próba instalacji na dysku ssd kończy sie:

a. w przypadku automatu (opcja 1) po restarcie system nie wstaje czarny ekran

b. w przypadku manuala (opcja ostatnia) restart brak botowalnego nośnika i brak uefi

4 Identyczny problem jest z elementary os i debianem z KDE, debian z cinamonem odpalił się tak samo jak deepin i endless os ( ale nie próbowałem ich instalować)

5. udało mi sie zainstalować bez problemu ostatnie Ubuntu, Manjaro

mam nadzieje, że jasno jest teraz Angel
#7
0
Dzięki, teraz mamy większą jasność, wraz ze specyfikacją sprzętową mamy bazę do dalszych poszukiwań.
#8
0
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to wyłącz Secure Boot.

Odłącz wszystkie dyski i spróbuj uruchomić Mint Live w trybie UEFI.

Jeśli się uda to przetestuj tak wszystkie dyski po kolei.
#9
0
Wygląda na to że, moja karta graficzna sprawia te problemy, po paru próbach, pobraniu mięty mate, nagraniu w rufusie jako uefi only i odpaleniu w compatybility z parametrem modeset=1 udało się postawić system, później już tylko pierwsze odpalenie z recovery mode i wgranie sterowników ze strony amd i działa.
#10
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości