Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Instalacja Gry Tibia client linux
#1
0
Witam jestem od dzisiaj użytkowniczką Linuxa Mint . Moj problem jest taki Pobieram np przegladarke lub jakas gre z internetu i nie wiem jak mam ja zainstalować Pobiera mi się Folder daje rozpakuj i nic klikam w niego i jest Pełno rożnych Plikow ale nigdzie nie am Run żeby dać Instalacje .Prosze o Pomoc  Kochani
#2
0
A jaka paczuszka? .deb czy tar.gz?
#3
0
(27-11-2019, 00:07)Y-me369 napisał(a): A jaka paczuszka? .deb czy tar.gz?
Tar.gz
#4
0
Łooo dziewczyno to masz przechlapane xD Tar.gz to najgorsze gów... znaczy ten... Bez terminala to raczej niewiele zdziałasz Tongue

Chociaż nie, czekaj... To Mint Big Grin Możesz spróbować (choć to trochę desperackie) czegoś podobnego jak ja swego czasu zrobiłem z Operą i Team Speakiem (działało o dziwo). Tzn. rozpakowujesz w dowolnym folderze i... tyle... Tzn. musisz znaleźć plik "wywołujący". Zwykle jest to plik, który posiada nazwę programu (czy w tym wypadku gry jak mniemam) i nie posiada żadnego rozszerzenia, spróbuję Ci zaraz podesłać screen.



Ok. Mam już screen. Ikonami i innymi grafikami się nie sugeruj się ikonami i innymi grafikami bo na innym linuxie siedzę (co pod windowsa się podszywa xD )
Wymazany element to nazwa mojego użytkownika.


Załączone pliki Miniatury
   
#5
0
(27-11-2019, 00:15)Y-me369 napisał(a): Łooo dziewczyno to masz przechlapane xD Tar.gz to najgorsze gów... znaczy ten... Bez terminala to raczej niewiele zdziałasz Tongue

Chociaż nie, czekaj... To Mint Big Grin Możesz spróbować (choć to trochę desperackie) czegoś podobnego jak ja swego czasu zrobiłem z Operą i Team Speakiem (działało o dziwo). Tzn. rozpakowujesz w dowolnym folderze i... tyle... Tzn. musisz znaleźć plik "wywołujący". Zwykle jest to plik, który posiada nazwę programu (czy w tym wypadku gry jak mniemam) i nie posiada żadnego rozszerzenia, spróbuję Ci zaraz podesłać screen.
ok dziekuje za Pomoc . Wiesz jak będzie tak ciężko to usunę tego linuxa bo juz mnie zaczyna drażnić
#6
0
To jest plik, którego używałem do wywoływania opery i działał. Mało tego działał nawet po zmianie systemu. Teraz nie sprawdzałem bo mam totalnie inny system, który już totalnie na głowie postawiony Big Grin
#7
0
(27-11-2019, 00:24)Y-me369 napisał(a): To jest plik, którego używałem do wywoływania opery i działał. Mało tego działał nawet po zmianie systemu. Teraz nie sprawdzałem bo mam totalnie inny system, który już totalnie na głowie postawiony Big Grin
a ja dalej nic nie kumam poszukam jutro takiego pliku . jak nie zadziała ?? co mam robić ?
#8
0
Może wpisz po prostu nazwę gry w wyszukiwarce i jak Ci wyskoczą pliki o takiej nazwie to przetestuj tylko te, które nie mają rozszerzeń Wink Może nóż, któryś wypali.

Ja mam jeszcze taką ściągawkę do terminala:

Kod:
sudo dpkg -i [tutaj_nazwa_paczki_tar.gz]

Po zatwierdzeniu w terminalu system sam wypakowuje i instaluje co trzeba (o ile nie napotka niezgodności)

Dwie rzeczy jednak. Po pierwsze terminal musi być otwarty na folderze gdzie znajduje się paczka, a ja osobiście z nawigacją po terminalu mam problem i obchodzę to na różne dziwne sposoby, a po drugie to nie wiem czy ten kodzik zadziałał by na Mincie bo skopiowałem go sobie pod Debian a Mincik hula na ubuntu więc choć wiele komend jest podobnych, to potrafią się różnić pewne detale.
#9
0
(27-11-2019, 00:24)Y-me369 napisał(a): To jest plik, którego używałem do wywoływania opery i działał. Mało tego działał nawet po zmianie systemu. Teraz nie sprawdzałem bo mam totalnie inny system, który już totalnie na głowie postawiony Big Grin
ok to jutro to wypróbuje jak nie uda się to mnie poprowadzisz jak mam robić żeby bylo dobrze mi  i tobie :*

Dodano po pewnym czasie:
(27-11-2019, 00:42)Y-me369 napisał(a): Może wpisz po prostu nazwę gry w wyszukiwarce i jak Ci wyskoczą pliki o takiej nazwie to przetestuj tylko te, które nie mają rozszerzeń Wink Może nóż, któryś wypali.

Ja mam jeszcze taką ściągawkę do terminala:

Kod:
sudo dpkg -i [tutaj_nazwa_paczki_tar.gz]

Po zatwierdzeniu w terminalu system sam wypakowuje i instaluje co trzeba (o ile nie napotka niezgodności)

Dwie rzeczy jednak. Po pierwsze terminal musi być otwarty na folderze gdzie znajduje się paczka, a ja osobiście z nawigacją po terminalu mam problem i obchodzę to na różne dziwne sposoby, a po drugie to nie wiem czy ten kodzik zadziałał by na Mincie bo skopiowałem go sobie pod Debian a Mincik hula na ubuntu więc choć wiele komend jest podobnych, to potrafią się różnić pewne detale.



A mógł byś mi nagrać filmik jak to robic wszystko mam
#10
0
O jaką grę chodzi?
Generalnie powinnaś korzystać z menadżera oprogramowania.
Do gier dodatkowo można zainstalować np. Steam.
Instalacja z plików tar.gz, zazwyczaj wymaga kompilacji co już nie jest tak proste jak instalacja z menadżera oprogramowania.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości