Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HP Elitebook 850 nie widzi zainstalowanego Minta 19.3
#11
0
Dla pewności pokaż jeszcze wynik sudo fdisk -l (L na końcu).
#12
0
(25-01-2020, 17:34)yahoob3 napisał(a): Dla pewności pokaż jeszcze wynik sudo fdisk -l (L na końcu).
Ponizej wynik polecenia, pewnie powinienem zainstalowac gruba na partycji z EFI prawda?

[Obrazek: u5ns5HDl.png]
#13
0
OK, czyli miejsce instalacji GRUB to sda3.
Wg poradnika, ustal system plików, określ która partycja to "/", itd.
Przedostania komenda będzie wyglądała tak: sudo grub-install /dev/sda3.
Powodzenia.
#14
0
(29-01-2020, 08:38)yahoob3 napisał(a): OK, czyli miejsce instalacji GRUB to sda3.
Wg poradnika, ustal system plików, określ która partycja to "/", itd.
Przedostania komenda będzie wyglądała tak: sudo grub-install /dev/sda3.
Powodzenia.
Sprobowalem i kicha Sad, oto wynik:
[Obrazek: 4LMZqYhl.png]

W miedzy czasie zainstalowalem minta koledze na innym lapku (z tego samego pendrive) i choc sie nie botowal na poczatku to po zastosowaniu tych samych porad instalacji gruba proces przeszedl pomysle i Linux uruchamia sie normalnie ahh. DLACZEGO JA?
#15
0
Prośba...
Wklejaj na forum tekst skopiowany z terminala (Ctrl+Shift+C) pomiędzy znaczniki C O D E - przepis w mojej sygnaturze.
Daj jeszcze raz wynik sudo fdisk -l
Sorry, nie potrafię korzystać z obrazków w przypadku kodu Big Grin
Do terminala wklejaj komendy stąd skrótem Ctrl+Shift+V.
Trochę dziwne, że musiałeś powtórzyć to samo u kolegi...
Czy instalowałeś Minta w trybie UEFI?
Zmień w "BIOSIE" Boot mode na UEFI Native (Without CSM)

Potem, jeśli nie załapie, powtórz procedurę reinstalacji GRUBA - tylko nie instaluj w /dev/sda tylko od razu /dev/sda3.
#16
0
(29-01-2020, 18:29)netkomet napisał(a): W miedzy czasie zainstalowalem minta koledze na innym lapku (z tego samego pendrive) i choc sie nie botowal na poczatku (...)

Dwa razy ten sam problem z brakiem rozruchu to duże prawdopodobieństwo że pendrive zawiera błędy. Powtórz pobranie pliku ISO i dokonaj sprawdzenia czy nie został uszkodzony podczas przesyłania. Powtórz utworzenie rozruchowego nośnika USB najlepiej za pomocą innego programu.
>> Linux Mint 19.3 - instalacja
#17
Thumbs Up 
0
Dziękuję bardzo za pomoc, problem rozwiązany, może niezbyt elegancko ale skutecznie. Za poradą polecenie 'sudo fdisk -l' ujawniło partycję sda3 jako EFI Wina, więc niepokorny usunąłem Linuxa z pomocą Gparted i jeszcze zrobiłem instalację Minta wskazując w menu instalatora sda3 jako miejsce instalacji programu rozruchowego. Zmieniłem też zmianę w Biosie UEFI z LEGACY na Native (przed drugą instalacją zmiany opcji nie pomagały). Używałem cały czas tego samego pena z Mint Live 19.3. Teraz wszystko jest ok, startuje ładnie z wyborem OS. Dziękuję bardzo za zaangażowanie, nie doszedł bym sam do tego szybko albo wcale  Smile. Aha, obiecuję pamiętać o znacznikach CODE.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości