Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Compiz i pytania
#1
0
Tak? a pisałem na innych tematach że będę dociekał jak to działa na Linuxie. Pomoc Pro.Tak z tym comizem mnie korci jest to coś co te monotonne Windy cz Mac-kuwy no nie można poustawiać tak po(swojemu). Moje pytanie ?  Linux Mint Cinnamo oparty jest na Compiz. W czy jest problem na Mate z Compiz, przecieź te dwa systemy sa jak by identyczne.

Post raportowany. Proszę dbać o poprawność językową, stylistyczną i formatowanie tekstu. Dziękuję.
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Compiz i pytaniaCinnamon używa Muffin do kompozycji, jest to fork Mutter z Gnome 3. Compiz nie jest kompatybilny z Cinnamonem.
Są rozszerzenia (Ustawienia systemowe, rozszerzenia), które pozwalają uzyskać efekty, jak w Compizie: kostkę pulpitu, czy drgające okna:
[Obrazek: XlfBZB9l.png]
zostały one specjalnie przepisane na Muffina i z tego co czytałem, działają przyzwoicie z Cinnamonem w wersjach powyżej 4.
Używam jeszcze starszego Minta, więc tu jest z tym różnie. Ogólnie "wodotryski" może są efektowne, ale to bardziej bajery, które potrafią wywalić środowisko graficzne. Osobiście przestało mnie to bawić Wink
Ciekawy efekt przełączania okien można uzyskać w Ustawienia systemowe, Okna:
[Obrazek: vD7LlSWl.png]
wygląda, np. tak:
[Obrazek: FCTptBRl.png]

W przypadku Mate, który jest forkiem starego dobrego Gnome 2, Compiz zainstalowany jest domyślnie i wystarczy go włączyć w Ustawienia, Okna, Menedżer okien, ale... Smile
Im więcej bajerów (jak w samochodzie), tym większe prawdopodobieństwo, że coś się wywali.
Odpowiedz
#3
0
Bardzo merytoryczna odpowiedź. dziękuj≥ę.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości