Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własne klucze dla Secure Boot w firmware EFI/UEFI
#11
0
No to masz EFI/UEFI ale bez Secure Boot, być może jakbyś włączył supervisor password to byś miał tam dodatkowe opcje.
Odpowiedz
#12
0
Sprawdzałem już i bez zmian. Mogę ustawić hasło na bios i start systemu. Po ustawieniu haseł, nie pojawia się żadna nowa opcja. Haseł na dyski też nie mogę założyć.
Odpowiedz
#13
0
Dziwne to trochę. A co za windows był preinstalowany na tym urządzeniu? Big Grin
Odpowiedz
#14
0
10tka
Odpowiedz
#15
0
Spotkałem gdzieś sytuację, że opcja do przestawiana trybu pracy dysku z RAID na AHCI była ukryta i odkrywało się ją skrótem klawiszowym.
Być może tu jest podobnie.
Odpowiedz
#16
0
(22-03-2020, 18:22)matadrox napisał(a): 10tka

Win10 preinstalowany na maszynie zakupionej w 2012 roku? Przecie win10 wyszedł w 2015. Big Grin
Odpowiedz
#17
0
morfik ja go kupiłem z 10tką na pokładzie, wraz z fakturą zresztą Wink A co wcześniej siedziało, to pojęcia nie mam. dedito tu nie ma żadnych skrótów, nawet ukrytych. Biedny bios i tyle.
Odpowiedz
#18
0
No pytanie czy byłą 7 czy 8, bo jak 7 to wszystko jest możliwe, a jak 8 to musiał mieć opcję do wyłączenia Secure Boot, której u ciebie nie widać. Big Grin Być może masz taką hybrydę, że w sumie niby masz BIOS a nad tym masz dodatkowo jakąś nadbudowę EFI -- gdzieś o tym czytałem. Big Grin

A pokaż jeszcze:

Kod:
# journalctl -b | egrep -i "bios|efi"
Odpowiedz
#19
0
@morfik wybacz olanie. Dopiero odczytałem post. http://paste.debian.net/1136235/
Odpowiedz
#20
0
Jedyne co to EFI v2.00 , nawet ten mój staroć ma 2.31.

A te poniższe polecenia coś zwracają?

Kod:
# efi-readvar
# mokutil --list-enrolled
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości