Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wifi nie laczy sie z siecia.
#11
0
UWAGA!
Bardzo ważne, jest aby w środowisku Cinnamon wykonać dokładnie to, co opisane jest na linkowanej przez @dedito stronie - od miejsca:
Cytat:Wicd w środowisku Cinnamon

W przypadku pracy ze środowiskiem Cinnamon może pojawić się problem z odinstalowaniem Network Managera.

Wykonanie prostego usunięcia NM zwykłym poleceniem "remove" - uszkadza środowisko graficzne.
Odpowiedz
#12
0
Może nie jest to dobitnie przedstawione, ale ja z tego artykułu zrozumiałem, że w Cinnamonie należy tylko wyłączyć NM poleceniami:
Cytat:Wicd w środowisku Cinnamon

W przypadku pracy ze środowiskiem Cinnamon może pojawić się problem z odinstalowaniem Network Managera.

Należy go wyłączyć podając w terminalu następujące polecenia:

sudo systemctl stop NetworkManager.service

sudo systemctl disable NetworkManager.service

Więcej o tym pod adresem:
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=250916
Swoją drogą nie rozumiem powodu dla którego NM jest tak silnie związany z Cinnamonem, że przy usunięciu powoduje uszkodzenie DE.
Odpowiedz
#13
1
Better response on post RE: Wifi nie laczy sie z siecia.Jasne, ale to jest dopiero w połowie artykułu, po kilku terminalowych komendach. Są osoby, które często średnio zainteresowane są treścią - chcą szybko uzyskać efekt. A tu jeśli się nie doczyta, co najmniej do połowy, to efekt może być taki, że Cinnamon po restarcie nie podniesie się. Smile
Wolałem podkreślić... jako ciężko doświadczony Big Grin

Z tym związaniem też zachodzę w głowę, po...?
Odpowiedz
#14
0
To jest tam w komentarzach dokładniej opisane.
No fakt, autor artykułu się nie popisał, ale jak czegoś nie popsujesz to się nie nauczysz .... Big Grin
Odpowiedz
#15
0
(21-03-2020, 20:26)dedito napisał(a): Być może NetworkManager ma swoje humory.
Spróbuj z Wicd http://mint-o-man.blogspot.com/2017/08/w...czyli.html

Jak teraz ten program skonfigurowac? chodzi o szyfrowanie u mnie jest  ,,WPA2 Personal,, a nie ma takiego na liscie
Odpowiedz
#16
0
Masz zainstalowane wpasupplicant?
Odpowiedz
#17
0
Mozecie zdradzic jak instaluje sie sterowniki z usb  do podlaczonego usb wifi adaptera typu TP-Link V3 ?
Odpowiedz
#18
0
Najpierw kończymy jeden wątek, a potem rozpoczynamy kolejny,
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości