Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z kompilacją kernela: code model kernel does not support PIC mode
#21
0
(05-05-2020, 07:45)dedito napisał(a): Masz go pewnie w swoim Mint 17 w katalogu /var/cache/apt/archives lub po prostu ściągnij z repozytoriów Ubuntu.
Wiem że trwało trochę zanim teraz napisałem. Ale jak napisałeś żebym poszukał dystrybucyjnych paczek LM 17.3 w /var/cach/apt/archives to musiałem "zrzucić" obecnie "panującego" LM 19.3, zainstalować LM 17.3 i poszukać tych paczek. Niestety - tam są różne paczki typu .deb, ale paczek kernela tam nie ma. Postanowiłem jednak wykorzystać tą instalację i skompilować  kernel jeszcze raz. Tak jak wcześniej - zrobiłem dwie kompilacje - jedną z zastosowaniem .config wyjętego z /boot tej dystrybucji i drugą kompilację na bazie tegoż .config'a, ale "okrojoną" ze zbędnych sprzętów. Obie mi lepiej chodzą niż te które Ci wysłałem i te u mnie zostaną. Te paczki które Ci wysłałem, również nie pracują pod LM 19.2 który teraz zainstalowałem, a obecnie skompilowane i zainstalowane paczki pod LM 17.3 pracują dobrze pod LM 19.2 więc myślę że "coś" jest w tym LM 19.3 że nawet "fabryczny" kernel z pod 17.3 nie chce pod nim pracować. Tak w ogóle to przydał by się jakiś program do ustalania składników kernela - jak na razie znalazłem : sparky_kernel_builder (jest w załączniku). Jeśli otworzyć go edytorem textu to jest tam "miniHowto" i nie za bardzo wiem jak zmienić/zmieniać te numery "JOBS". Myślę jednak że znajdę gdzieś opis jak sie tym posługiwać.
Odpowiedz
#22
0
Ja to już nie pamiętam kiedy ostatni raz kompilowałem jądro (z 10 lat na pewno minęło).
Podejrzewam, że przeciętny użytkownik nigdy nie wykona takiej operacji stąd pewnie brakuje "ułatwiaczy" dla nich.

Jak jąderko z 17.3 działa na 19.2 to może zrób sobie po prostu upgrade do 19.3.
Odpowiedz
#23
0
(07-05-2020, 14:35)dedito napisał(a): Ja to już nie pamiętam kiedy ostatni raz kompilowałem jądro (z 10 lat na pewno minęło).
Podejrzewam, że przeciętny użytkownik nigdy nie wykona takiej operacji stąd pewnie brakuje "ułatwiaczy" dla nich.

Jak jąderko z 17.3 działa na 19.2 to może zrób sobie po prostu upgrade do 19.3.

A da radę cały system zrobić upgrade ? O 0 pakietach  to słyszałem i robiłem to niechętnie i jeśli już to z dużą uwagą żeby się ten przeklęty gnome-keyring nie zainstalował bo zmienia hasła do root nie wiadomo jakim prawem i w dodatku nie pyta o zgodę, później po takiej "operacji" trzeba wszystko "odkręcać" z powrotem. Zmienię system w trybie upgrade ? Jak to zrobić ?
Odpowiedz
#24
0
Odpowiedz
#25
0
(07-05-2020, 22:48)dedito napisał(a): Upgrade 19.x do 19.3 https://blog.linuxmint.com/?p=3838
Prawdopodobnie będzie dobrze z tą kompilacją kernela 3.x pod Mintem 19.2, a może i 19.3 . Dziś specjalnie zainstalowałem starego Linuxa Mint 12 żeby zobaczyć jaki tam gcc jest na systemie i okazało się że jest tam gcc-4.4 - takiego pakietu nie znalazłem w sieci i zastępczo zainstalowałem gcc-4.8. Kompilacja zatrzymała się, ale dużo dalej. Na początku użyłem modyfikowanego .configu, ale jak wyskoczył błąd to użyłem "fabrycznego" pliku .config - jednak błąd był taki sam. Mimo wszystko jest jakiś postęp. Dostaję też jedno pytanie : czy użyć VESA support odpowiadam że tak po czym gcc przechodzi do kompilacji by po jakimś czasie dać następujący text o błędzie:





Kod:
Can't use 'defined(@array)' (Maybe you should just omit the defined()?) at kernel/timeconst.pl line 373.
/usr/src/linux-3.0.1/kernel/Makefile:140: recipe for target 'kernel/timeconst.h' failed
make[2]: *** [kernel/timeconst.h] Error 255
Makefile:945: recipe for target 'kernel' failed
make[1]: *** [kernel] Error 2
make[1]: Opuszczenie katalogu '/usr/src/linux-3.0.1'
debian/ruleset/targets/common.mk:295: recipe for target 'debian/stamp/build/kernel' failed
make: *** [debian/stamp/build/kernel] Error 2



Późno już gdy piszę i jutro postaram sie poszukać w sieci co generuje ten błąd.
Odpowiedz
#26
0
Postanowiłem dopiąć swego i po "kawałku" kompiluję kernel w trybie "przyrostowym".
Dotąd bardzo byłem zadowolony bo prace nad kompilacją zaczęły przynosić wymierne efekty w postaci szybkości działania i stabilności. Ostatnio coś "ustawiłem" w ".config" i za jednym zamachem pozbyłem się działania sieci i k. muzycznej. Jak wpiszę lspci to obie karty są. Dla obu kompilacji wydałem jeszcze polecenie:lsmod >> lsmodX  - gdzie X jest cyferką 3 lub 5 - cyferka 3 to kompilacja "3" i na niej jest zarówno sieć/internet, oraz zakończone  cyferką "5" - na niej nie ma ani sieci ani muzyki. Całość  w dołączonym pliku : brak_sieci.tar.gz  (75 kB)w którym dodatkowo dodałem oba pliki ".config" których użyłem do kompilacji - są ze "swoimi" cyferkami "3" i "5". W kompilacji "5" - w "tray'u" - nie ma ikonek sieci i muzyki, gdy włączę kernel "3" to ikonki się pojawiają i wszystko jest OK. Proszę o pomoc w ustaleniu tego ustawienia w ".config'u" kompilacji.
Odpowiedz
#27
0
Zdiffuj sobie konfigurację kernela i zobacz jakie opcje uległy zmianie.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości