Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Cinnamon - Menu
#1
0
Czy sztukmistrze wiedzą jak zmienić nazwę programu w Menu Cinnamona?
Wkurza mnie przykładowo nazwa "Edytor obrazów GIMP". Chciałbym to zmienić na "GIMP".
Ktoś wie, gdzie to jest ukryte?
#2
0
PPM na Menu, Konfiguracja, zakładka Menu, Otwórz edytor menu, szukasz aktywatora GIMP i klikasz Właściwości.
Zmieniasz nazwę (Name) tę po angielsku.
[Obrazek: c8OVACMl.png]
#3
0
Tak Ci się tylko wydaje...

Jest z tym jakaś dziwna jazda... Np. chcę zmienić "Manager schowka GTK+" na "Manager schowka" i oczywiście nie działa...
"Edytor tekstu" zmieniam na "Notatnik Xed". Sprawdzam w menu - nadal jest "Edytor tekstu". Włażę znów we właściwości a tam jest "Notatnik Xed"... Ale jak jest tam, to dlaczego nie ma tak w Menu?

Czyli: raz działa, raz nie działa a czasem nawet samo zmienia nazwę lub niby jest zmienione (we Właściwościach), a nie jest.

O co chodzi?
#4
1
Better response on post RE: Cinnamon - MenuHeh, otwórz sobie jako administrator katalog: /usr/share/applications i pozmieniaj nazwy programów jak chcesz. Tylko uwaga jako admin - więc z głową Wink
#5
0
To jest to, czego szukałem.
Menu pobiera informacje z tego właśnie katalogu. A że to w siedzi w katalogu systemowym, więc zwykły użytkownik tego nie może zmienić we Właściwościach z Menu. Wszystko się wyjaśniło.
Dzięki.
#6
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości