Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak ustawić wybrany wygaszacz jako locker
#1
0
Dostępna w Cinnamon blokada po prostu przyciemnia ekran. Można jeszcze dodać do tego zegar i tekst informacyjny. Pewnie to większości wystarcza, ale mnie nie. Chciałem mieć co innego i zrobiłem to, ale nie jest to eleganckie rozwiązanie. Może ktoś bardziej zaawansowany mógłby mi doradzić jak to oszlifować.

Moje rozwiązanie:
1. Zainstalowałem xscreensaver i reallyslick
Kod:
sudo apt-get install xscreensaver rss-glx

2. W terminalu uruchomiłem xscreensaver-demo, aby powstał plik konfiguracyjny w katalogu domowym i wyedytowałem ten plik, dodając w sekcji programs: -> G: linię
Kod:
euphoria    \n\
…tak, aby nazwa modułu wypadła pod poprzednimi nazwami.

3. Ponownie uruchomiłem xscreensaver-demo i wybrałem swój ulubiony wygaszacz:

[Obrazek: xDxOrzc.png]

4. W Ustawieniach systemowych otworzyłem Wygaszacz ekranu i wyłączyłem w jego Ustawieniach wszystkie opcje odpowiedzialne za samo uruchamianie się. Po przelogowaniu, xscreenaver stał się jedynym wygaszaczem.
Niestety, wciąż kliknięcie „Zablokuj ekran” odpalało wbudowany przygaszacz z zegarem.

5. W Ustawieniach systemowych otworzyłem Aplety i sprowadziłem CinnVIIStarkMenu, uaktywniłem go, wyłączając jednocześnie aplet Głównego menu Cinnamon.
W ustawieniach apletu CinnVIIStarkMenu, na karcie Quicklauncher, w sekcji Quicklauncher Applications dodałem polecenie
Kod:
xscreensaver-command -lock

…nadając mu nazwę Euphorbia lock, co wygląda tak:

[Obrazek: iEEtE5Z.png]

Teraz kliknięcie w miejscu wskazanym kursorem myszki, powoduje uruchomienie blokady z ulubionym wygaszaczem.

Jak widać, wciąż nie jest to rozwiązanie eleganckie, ponieważ cały czas kliknięcie „Zablokuj ekran” ładuje standardowy wygaszacz.
Czy moglibyście wskazać mi rozwiązanie doskonalsze?
Odpowiedz
#2
0
Może poprzez grzebnięcie w "applet.js"?
W tym poście jest kilka słów o możliwości edycji samego Menu... po wykonaniu tej operacji oczywiście Smile Copy the folder /usr/share/cinnamon/applets/[email protected] to ~/.local/share/cinnamon/applets/[email protected]

https://forums.linuxmint.com/viewtopic.p...b#p1563189
Post dotyczy czego innego, ale Ciebie interesuje ścieżka do pliku konfiguracyjnego.

Gdzieś w okolicach 2700-go wiersza trzeba "grzebnąć", coś mi się wydaje Smile

Oczywiście na własną odpowiedzialność.
Odpowiedz
#3
0
Odświeżam temat.
Mam podobnie po aktualizacji z Debian 10 Buster do Debian 11 Bullseye.
O ile wcześniej w środowisku cinnamon (3.8) działał wybór wygaszacza po zainstalowaniu xscreensaver to po aktualizacji (cinnamon 4.8.6) już to nie działa. 
W GNOME3 nie działało też przed aktualizacją.

Natomiast nadal działa w środowisku MATE.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości