Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znikająca Karta sieciowa WIFI - Lenovo R61i
#1
0
Witam Wszystkich!

Jestem świeżym użytkownikiem Minta (Kolega zainstalował Linuxa tamtego roku, a jako zarobiony tata trójki kochanych dzieciaków nie narzekam na nadmiar czasu), tak że jak coś nie tak pisze lub banalne pytania zadaje to z góry przepraszam (Szukałem w tym/jak i starym forum po nazwie laptopa ale nic sensownego nie znalazłem dla tego pisze tego posta).

Pacjent jak w tytule leciwy Lenovo R61i. Używany przez Syna ostatnio głownie do nauki zdalnej.
W starych dziejach jak jeszcze była zainstalowana Winzgroza XP na tym laptopie zdarzał się podobny problem - ale głównie w tedy gdy chodził lapciak ponad 24h bez przerwy więc się tym nie przejmowałem.
Natomiast na Mincie jest rożnie, w zależności od zainstalowanej aktualizacji. Czasami jest lepiej i bardzo rzadko, nie zacinając laptopa - wyłącza się WIFI - widzę to po przygaszonej diodzie w laptopie ale BlueToot działa (a niby to sparowane jest - załaczane/wyłączane tym samym przesuwnym przyciskiem). Wł/wył. WIFI przesuwnym przyciskiem nic nie daje, tylko ponowne uruchomienie laptopa; A czasami gorzej - bardzo częste występowanie co kilka minut - jak wyłączy WIFI to obraz się zacina, chyba też blokuje klawiaturę/laptopa - ale dźwięk działa (chyba, bo nie wiem czy w Linuxie też są przyciski do wywołania Menadżera Zadań "trzy korony" czy jak to tam się zwie poprawnie politycznie - przyciski nie działały prócz power trzymany kilka sekund). Raz jest lepiej a raz gorzej w zależności od aktualizacji systemu. Cały czas jestem na Mincie 19 - teraz bodajże 19.3.

Jest jeszcze kilka innych problemów (dokładnie dwa, ale mniej denerwujących) ale to w innym dziale muszę napisać

Pozdrawiam Kacper!

PS. Jeżeli ktoś ma sporo cierpliwości i siły aby łopatologicznie pomóc Lamerowi to  będę dźwięczny Big Grin
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Znikająca Karta sieciowa WIFI - Lenovo R61i - przez Cas05 - 05-08-2020, 21:02

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości