Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środowisko MATE: 2 monitory, po odłączeniu monitora mam 2 panele na ekranie laptopa
#4
0
(11-11-2020, 16:07)yahoob3 napisał(a): Jeśli dodałeś przez "nowy panel", to nic z tym nie zrobisz. Po prostu masz po odłączeniu wszystkie panele na jednym aktywnym monitorze.
Zastanawia mnie, jak przeniosłeś dodany panel na drugi monitor?

(11-11-2020, 14:37)dedito napisał(a): Chodzi o te panele, które są zazwyczaj na dole i zawierają menu, zegarek itd. ?

Tak, ten "pasek systemowy" Smile

W Cinnamonie jak dodawałem drugi panel to był przypisany jakby do "ekranu" i po odłączeniu tego ekranu nie miałem wyświetlonego tego drugiego panelu na ekranie laptopa. Po podłączeniu laptopa do stacji dokującej obraz wyświerlał się na drugim monitorze z panelem który dodałem.

Natomiast jeśli chodzi o przeniesienie panelu w MATE to sprawa wygląda tak:
  1. Klikam Prawym Przyciskiem Myszy na istniejącym panelu
  2. Wybieram opcję "Nowy panel"
  3. Nowy panel pojawia się u góry ekranu
  4. Klikam PPM na panelu i wybieram "Właściwości"
  5. Odznaczam checkboxa "Rozszerzenie"
  6. Zamykam okno "Właściwości"
  7. Wciskam przycisk "lewy ALT", następnie klikam i przytrzymuję LPM
  8. Przeciągam panel na drugi monitor i ustawiam go w odpowiednim miejscu
  9. Następnie otwieram ponoenie okno "Właściwości" dla tego nowego panelu i zaznaczam opcję "Rozszerz"
  10. Konfiguruje nowy panel dodając applety
* Kombinacja z oznaczeniem rozszerzenia odpada jak już pierwszy raz przeniesie się panel na inny monitor

Teraz robię takie obejście, że zaznaczam autoukrywanie panelu i jak odłączę laptopa to muszę go przenieść na górę ekranu, wtedy się ukrywa i go nie widać, ale i tak przeszkadza jak macham kursorem u góry (gdybym go zostawił na dole, to by mi się panele wyświetlały jeden nad drugim). Po podłączeniu do stacji dokującej muszę znowu przenieść ten panel z użyciem ALT-a na drugi monitor
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Środowisko MATE: 2 monitory, po odłączeniu monitora mam 2 panele na ekranie laptopa - przez c0dexter - 11-11-2020, 18:55

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości