Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kłopot z instalacją Minta na ASRock Nettop Pegatron Jupiter H110
#1
0
Dzień dobry.

Walczę od tygodnia z instalacją najnowszej (i poprzedniej również) odsłony Minta na urządzeniu ASRock Nettop Pegatron Jupiter H110

W załączeniu specyfikacja urządzenia.

Nie wiem o co chodzi .... instalacja startuje i w pewnym momencie staje ... przećwiczyłem dyski i ssd i zwykłe (na 100% są sprawne)... w trakcie instalacji wywala, że mój dysk (pendrive, z którego instaluje Linuxa) ma za mało miejsca i generalnie wtedy instalacja zwalnia, a po pewnym czasie staje i tak mieli kilka godzin bez efektu.

Urządzenie sprawne, bo win 10 śmiga na nim bez problemu.

Czy problem może być związany z tym konkretnym typem płyty głównej?

Zrobiłem eksperyment i zainstalowałem Minta na innym dość podobnym kompie wsadziłem tak przygotowany dysk do tego nettopa i system wstał i pracował poprawnie do momentu aktualizacji (po ich instalacji się wysypał).

Zrobiłem tak drugi raz system bez aktualizacji pracował 1 dzień i sam z siebie padł (po którymś z kolei zamknięciu już nie wstaje i sypie błędami)...

Nie mam siły już .... chciałem dzieciakom pokazać, że na Windowsie świat się nie kończy a tu taki klops ....

Proszę o ewentualne sugestie.


Załączone pliki
.pdf   Jupiter moni pc.pdf (Rozmiar: 478,2 KB / Pobrań: 7)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kłopot z instalacją Minta na ASRock Nettop Pegatron Jupiter H110 - przez egiptos - 03-04-2021, 10:47

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości