Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint 20.1 na Chromebook Lenovo 11e
#1
0
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Chcę zainstalować Minta na Chromebooku Lenovo 11e (Type 20GD), jako drugi system operacyjny.
Maszynę jakoś udało mi się odblokować bez dodatkowych strat (niestety dużo śrubek trzeba wykręcić) i już mogę odpalić Linucha w wersji Live ze sticka USB.
Reasumując stan na teraz, po naciśnięciu Ctrl+D uruchamiam ChromeOS, natomiast wciskając Ctrl+L uruchamiam SeaBios, z którego odpalam Minta.
Linuxa docelowo chcę zainstalować na karcie SD 64GB. I tu mam kilka pytań.
W wersji Live działa wszystko oprócz głosu. W ustawieniach dźwięku jest tzw. Dummy Audio. W sieci wyczytałem, ale już nie pamiętam gdzie, że raczej tego nie uda się naprawić z powodu chyba nowszej wersji jądra, która nie obsługuje tego hardłeru.
W związku z powyższym, czy waszym zdaniem będzie działał głos na zewnętrznym głośniku połączonym po bluetoothie lub smartfonie przerobionym na bezprzewodowy głośnik (wtedy jest chyba połączenie przez Wi-Fi)?
Drugie pytanie - Na którym dysku mam zainstalować bootloadera? czy na dysku wewnętrznym Lenovo, czy na karcie SD, czy nie ma to znaczenia?
Chcę uniknąć takiej sytuacji, że po wyjęciu karty SD z laptopa nie odpalę ChromeOS za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+D.
Kartę SD najprawdopodobniej podzielę na dwie partycje - jedna dla Minta, a druga na inną dystrybucję linuxa, jeszcze nie wiem, jaką, plus swap 4MB.
Bardzo proszę o jakieś rozsądne rady.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Linux Mint 20.1 na Chromebook Lenovo 11e - przez ojwaj - 18-04-2021, 02:07

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości