Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skype dla firm, Skype, Linux i Windows.
#1
0
Ze względu na pandemię, dużo firm pracuje zdalnie.
Z tego też względu trzeba m.in. prowadzić szkolenia w formie zdalnej.
Ostatnio miałem okazję poprowadzić jedno ze szkoleń zdalnych, przy czym klient założył sobie, że będzie to z użyciem skype.
Myślę sobie, w porządku, mam Skype na swoim Debianie no to poprowadzę.

Dochodzi do dnia szkolenia.
Klient z racji tego, że organizował spotkanie wysłał mi link do spotkania.
Zacytuję to co otrzymałem w poczcie:
Cytat:Dołącz do spotkania Skype'a
i dalej był link do spotkania.
Po kliknięciu dowiedziałem się, skracając różne treści i komunikaty, że to spotkanie zostało utworzone w programie skype dla firm.
Z racji tego, jak sobie wydedukowałem, nie mogłem dołączyć do tego spotkania z poziomu "zwykłego skype'a".
Robię szybkie poszukiwania i dowiaduję się, że nie ma Skype dla firm dla dystrybucji Linux.
Informuję klienta, że nie mogę dołączyć do spotkania, gdyż mój system nie ma wymaganego oprogramowania.
Proponuję, że ja utworzę spotkanie w "zwykłym" Skype i posyłam link do spotkania.
Tu z kolei okazuje się, że klient nie może dołączyć do tego spotkania z użyciem Skype dla firm.
Informuje też, że nie posiada "zwykłego" Skype i nie może go zainstalować ze względu na politykę firmy w tym zakresie.

W końcu byłem zmuszony podjechać do firmy, żeby na komputerze z odpowiednim oprogramowaniem MS przeprowadzić szkolenie.

Zastanawiam się przy okazji, jakie są najlepsze opcje do prowadzenia szkoleń dla obu stron gdy jedna ma Windows, druga Linux i dochodzą do tego jeszcze omawiane polityki w zakresie instalacji oprogramowania.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Skype dla firm, Skype, Linux i Windows. - przez dedito - 08-05-2021, 22:32
RE: Skype dla firm, Skype, Linux i Windows. - przez Użytkownik1064 - 09-05-2021, 07:42
RE: Skype dla firm, Skype, Linux i Windows. - przez Użytkownik1064 - 09-05-2021, 11:57

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości