Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LVM+LUKS+po instalacji
#4
0
Ja w zasadzie to nie używam minta, ja tu tylko czasem pisuję, bo pewne rzeczy są uniwersalne i nie zmieniają się niezależne od tego z jakiej dystrybucji linux'a się korzysta. Big Grin Niemniej jednak, ja nie używałem instalatorów od lat i nie instaluję za ich pomocą swojego linux'a (akurat Debian), tylko do tego celu używam debootstrap . Kiedyś napisałem nawet tutorial jak zainstalować Debiana przy pomocy debootstrap w wydaniu LUKS+LVM. W tym howto jest opisane krok po kroku jak przygotować sobie taki setup ale on raczej nie zadziała z instalatorem. Big Grin Mógłbyś spróbować sobie przeportować kroki opisane tam.

Na działającym systemie póki co nie ma chyba jeszcze opcji by zaszyfrować pliki w locie i wymagane jest utworzenie czystego kontenera. Można sobie dać cp -a albo rsync i przekopiować pierw dane z systemowej partycji, potem utworzyć kontener i ponownie przekopiować pliki do kontenera zmieniając szereg rzeczy w konfiguracji, tak by system był się w stanie podnieść z tak zaszyfrowanego systemu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
LVM+LUKS+po instalacji - przez stepien86 - 15-04-2019, 23:22
RE: LVM+LUKS+po instalacji - przez morfik - 16-04-2019, 07:43
RE: LVM+LUKS+po instalacji - przez stepien86 - 16-04-2019, 22:04
RE: LVM+LUKS+po instalacji - przez morfik - 16-04-2019, 22:42

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości